Avaleht Majandus Mustamäel peeti Mauruse maja sarikapidu
Mustamäel peeti Mauruse maja sarikapidu

Mustamäel peeti Mauruse maja sarikapidu

Tallinnas Mustamäel peeti avaliku ja erasektori koostöös A. H. Tammsaare tee 92 kinnistule kerkiva parkimismaja-ärihoone sarikapidu.

„Nurgakivi panime 20. veebruaril ja nüüd sügise hakul oleme jõudnud sarikapeoni. Lepingu kohaselt peavad ehitustööd lõpetud saama 31. märtsiks,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. Fund Ehituse ja Tallinna linna hoonestusõiguse seadmise leping sõlmiti 17. jaanuaril 2018.

Läbirääkimistega pakkumise korras seati linna omanduses kinnistule hoonestusõigus parima arhitektuurse ja majanduslikult kaalutletud visiooniga arendaja kasuks. Parkimismaja ja avaliku parkla rajamise tulemusena saavad ümberkaudsete korterelamute elanikud ning äride kliendid ja töötajad parkimiseks juurde umbes 530 parkimiskohta. Lisaks on hoones üle 7000 ruutmeetri äripinda. Ärihoone kasutajad pargivad põhiliselt päevasel ajal, seega hakkavad parkimiskohad olema ristkasutuses. See tagab õhtusel ja öisel ajal ning nädalavahetustel parkimiskohtade maksimaalse kasutuse Mustamäe elanikele.

Meenutamaks naabruses asunud, ent kümne aasta eest uksed sulgenud raamatupoodi, hakkab arhitektuurselt silmapaistev äripindadega parkimismaja kandma Mauruse maja nime.

„Parkimismaja vajalikkusest on Mustamäel kaua räägitud ja seda ehitist on ka pikalt planeeritud,“ ütleb Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. „Seda suurem on rõõm, et see hakkab nüüd valmis saama. Viimased ajad on parkimiskohtade poole pealt linnaosas rõõmustav: oleme saanud juurde parklad Akadeemia 30a ja Tammsaare tee 113a, Tallinna majanduskooli parkla on omadega lõpusirgel, möödunud nädalal alustati parkimiskohtade rajamist Mustamäe tee 151a kinnistule.“

Võrgu sõnul on Tallinnas püütud parkimiskitsikust leevendada elamukvartalitesse täiendavate parkimiskohtade rajamisega. „Oleme seadnud rohkem kui 70 korteriühistu kasuks linna maale isikliku kasutusõiguse. Sel moel on loodud korteriühistuliikmete sõidukite jaoks juurde üle 2000 parkimiskoha,“ ütles Võrk. „Lisaks on linnaosavalitsused andnud korteriühistute kasutusse tasuta üle 30 linnale kuuluva parkimisplatsi.“