Avaleht Majandus Nordecon ja KOKO arhitektid uuendavad 8,3 miljoni euro eest Pärnus Estonia spaad
Nordecon ja KOKO arhitektid uuendavad 8,3 miljoni euro eest Pärnus Estonia spaad

Nordecon ja KOKO arhitektid uuendavad 8,3 miljoni euro eest Pärnus Estonia spaad

Spa1Nordecon AS ja Estonia Spa Hotels AS sõlmisid töövõtulepingu, mille kohaselt ehitatakse täielikult ümber Estonia  „Rohelise maja“ ja „Valge maja“ hotellikompleksid. Hoonete uuendamise arhitektuurse osa loojaks on KOKO arhitektid. Projekteerimis- ja ehitustööde maksumuseks on planeeritud 8,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Projekti teostamist finantseerib Swedbank AS.

„Ehitajale on ülimalt meeldiv sellise suuremahulise ehituslepingu sõlmimine – seda liiati olukorras, kus ehitusturul liigub sellel aastal Euroopa struktuurifondide raha varasemaga võrreldes oluliselt vähem,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „Igasugused investeeringud oma majandusharu paremaks muutmiseks on samuti tänuväärne ja tihti ka möödapääsmatu tegevus, millest antud juhul ei saa kasu ainult tellija ja ehitaja, vaid ka Pärnu linn ja Eesti spaa sektor tervikuna.“

Hotell1Estonia Spa Hotels ASi juhataja Andrus Aljase sõnul võimaldab sõlmitud leping realiseerida ettevõtte arenguplaanid, mille kohaselt rajatakse pikaajaliste traditsioonidega ravispaa (Estonia „Pargi maja“) kõrvale uus ja kaasaegne hotelli- ja spaakompleks, mis koos rajatava konverentsikeskusega võimaldab klientidele pakkuda senisest oluliselt mitmekülgsemaid ja kvaliteetsemaid teenuseid.

KOKO Arhitektuuribüroo esindaja Andrus Kõresaare sõnul saab Estonia SPA uue isikupärase siselahenduse, mille kujundussuunaks on moodsa ja eestipärase puhkekeskuse loomine. „Oleme inspiratsiooni noppinud Eesti loodusest, rahvuslikest traditsioonidest, käsitööst ja kultuurist.“ Lisaks võimaldab tema sõnul uue basseini- ja saunakompleksi ehitus lisada spaale nn wellness-kategooria.

Projekti kohaselt on „Rohelises majas“ kavandatud uus kujunduslahendus kogu avalikule pinnale ja numbritubadele, mille kogus kasvab 106-le. „Valgele majale“ lisandub juurdeehitus ning koos olemasoleva hoone osaga ehitatakse välja täiesti uus kompleks, mille 1. korrusele tuleb konverentsikeskus, 2. korrusele spaaprotseduuride osa ning 3. korrusele vee- ja saunakeskus.

Estonia Spa Hotels ASi tellitud ehitustööde lõpptähtajaks on juuni 2015. Plaani kohaselt peaksid pärast projekteerimist algama ehitustööd „Valges majas“ tänavu augustis ning „Rohelises majas“ tänavu oktoobris.

Nordecon AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on Nordecon noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 2013. majandusaastal ligi 174 miljonit eurot. Kontsern annab tööd üle 700 inimesele.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga