Avaleht Hea Eesti asi ÖÖTURG I 5 põhjust, miks soetada Eestimaist toodangut
ÖÖTURG I 5 põhjust, miks soetada Eestimaist toodangut

ÖÖTURG I 5 põhjust, miks soetada Eestimaist toodangut

Eestimaised saadused tähendavad puhtaid, ehedaid tooteid ning on omad ja head. Ka ökoloogiline jalajälg on kodumaiste toodete tarbimisel väiksem: selle asemel et tooteid üle mere kõrgete transpordikuludega kohale tuua, toodetakse neid kohapeal. Loodusterapeut Mai-Liis Kivistik toob välja 5 põhjust, miks tasuks soetada Eestimast toodangut.

Mai-Liis Kivistik. Foto: Helen Tulp

Personaalne klienditeenindus

Igaüks, kes on ostnud suure kaubandusketi kauplustest, on kogenud seda, et astus hiiglaslikku poodi, oli valikutest segaduses ja kõndis sealt välja ilma, et oleks midagi ostnud. Samal ajal kui väikeettevõtete omanikud annavad endast parima, et saaksid vajaliku isikupärase toe.

Toeta ettevõtjat

Sina saad valida, mis väärtushinnangutega ettevõtted sulle sobivad ning mida oled valmis toetama. Kodumaise toodangu puhul on sul võimalik otse brändile kirjutada ja küsida toodete ja teenuste kohta erinevaid detaile ning olla kindel, et sa saad olulised vastused.

Keskkonna toetus

Kodumaist toodangut ostes vähendad oma süsinikujalajälge ja aitad vähendada saastet. Kohalikud ettevõtted hangivad oma tooteid sageli kohalikelt tootjatelt ja kasvatajatelt. See aitab vähendada pikamaa logistikat, fossiilkütuste kasutamist ning isegi aitab tagada kohalike talude ja põllumajanduse õitsengu.

Läbipaistvus

Inimesed oma olemuselt üldiselt väldivad riske ja otsivad turvalisust. Kodumaine ettevõte on turvaline ja etteaimatav valik, sest tead, mida oodata ja vähendad nii enda pettumuse ohtu.

Kogukond

Kohalikud ettevõtted kuuluvad enamasti kohalikele inimestele. Toetades kodumaist toodangut, arendame ka oma kohalikke kogukondi.

  • Kodumaist toodangut saab soetada näiteks Ööturul, mis toimub 20. augustil Telliskivi Loomelinnaku väljakul ja mille kohta leiad lisainfot siit ning Põhjala turul, mis toimub 21. augustil Põhjala Tehase õuealal ja mille kohta leiad lisainfot siit.