Avaleht Toode Parimad tudengiarvutid 2021. aastal
Parimad tudengiarvutid 2021. aastal

Parimad tudengiarvutid 2021. aastal

Oled alustamas sügisel uut kooliteed ning otsid endale uut ja võimsat arvutit, millega oleks võimalik mugavalt osaleda veebiseminarides ning samal ajal toimetada ka nõudlike programmidega? Samas otsid ka arvutit, millega oleks võimalik tegeleda teiste hobidega – olgu selleks näiteks video- ja pilditöötlus või hoopis mängimine? Siit leiad selle aasta uuemad ja parimad arvutid, mis on just nende nõudmiste jaoks loodud ning millega saad uuele kooliaastale vastu minna ilma mureta.

Macbook Air 13 M1

Selle aasta Macbook Air 13 uue M1 kiibiga on praegu kõige populaarsem valik, millest räägivad kõik tehnika arvustajad. M1 on Apple esimene enda loodud protsessor, mis on võrreldes vana Intel kiibiga kordades kiirem ning pea kaks korda kiirema akukestvusega. Uus kaheksatuumaline protsessor tagab ligi kolm korda kiirema võimekuse, tagades parema piltide ja videotöötluse isegi suuremat mahtu nõudva tarkvaraga. Samal ajal ei pea Sa muretsema, et aku saaks keset olulist koolitööd tühjaks – uus Macbook Air suudab juhtmevabalt töötada kuni 20 tundi korraga. Ülitäpne graafika võimaldab muuta ja redigeerida eriti kõrge kvaliteediga videoid ja seda kordades kiiremini – seetõttu sobib see arvuti eriti hästi just veebiarendajate ja disainerite tööriistaks. Apple Macbook on ka välimuselt üks eelistatumaid arvuteid üldse. Kuigi puudub arvutil jahutussüsteem, muutes arvuti eriti vaikseks, ei pea Sa muretsema ka ülekuumenemise pärast. Küll aga on selle arvuti puhul miinuseks see, et arvutil pole piisavalt ühenduskohti – selleks pead ostma eraldi adapteri.

Dell XPS 15 

Dell XPS 15 on tõeline tööloom ning kindlasti ka premium klassi vääriline arvuti just tudengitele. Kõige uuem 11 generatsiooni Intel Core i7 protsessor koos Intel Iris Xe graafikakaardiga tagab selle arvuti valmisoleku nii tööks kui ka mängimiseks. Rohkem kui 11 tundi aku kestvust võimaldab teha mõlemat. See arvuti on nii ilus kui ka võimas – Dell on suutnud arvuti muuta veelgi kergemaks kui teised tootja mudelid. Suur hiirepadi ja mugav klaviatuur muudab nii õppimise kui vaba aja arvutis mugavamaks kui eales varem. Selle arvuti puhul ei pea Sa muretsema, et sellest tüdined ning veel rohkem selle eluea pärast.

HP Pavilion

Kui lugeda ekspertide arvamusi, siis pea igas soovituses, kus räägitakse tudengitele mõeldud arvutitest, on olemas HP Pavilion. Kombineerides parimad andmed ja omadused, stiilne disain ja detailne ekraan, siis rahaliselt on raskem leida sama head arvutit kui see. Kaheksanda generatsiooni Intel Core i5-250OU kiip, Intel UHD Graphics graafika, 8GB RAM ja 256GB on ideaalne valik tudengile,  kes armastab mugavust, funktsionaalsust ja pöörab tähelepanu ka ilusale disainile.

Huawei Matebook Pro X

Kui oled otsimas oma õpingute jaoks stardipauku olenemata erialast või kursusest, siis miks mitte investeerida sülearvutisse, mis on ehitatud kestma? Huawei Matebook Pro X sülearvutid on üks võimsamaid, mida see aasta osta võid. Selle ilus ja atraktiivne disain, 3K ekraan ning võimas Nvidia GeForce MX150 protsessor ja aku, mis peab vastu isegi unetuid öid, on kindlasti kõik, mida heas arvutis ootad. See arvuti on pildis olnud juba eelmise aasta lõpust alates ning seda ka põhjusega.

Lenovo Yoga Slim 7 

Mitmekülgsus ja funktsionaalsus on ühed olulised märksõnad, mida tudengid oma arvutis otsima peaksid. Õnneks on Lenovo Yoga Slim 7 just see arvuti, mida need sõnad kirjeldavad. Ülimalt peenike ja kerge disain muudab arvuti kergelt kaasaskantavaks ning see ei tähenda, et peaksid ära ütlema teistest omadustest. Selle arvuti Ryzen 5 protsessor suudab tagada kogu võimsuse, mida vajad nii video kui ka fototöötluseks, failide hoiustamiseks, muusika kuulamiseks, filmide vaatamiseks ning ka mängude mängimiseks. Selle arvuti eripäraks on ka kuni 17.5 tunni pikkune aku kestvus – olenemata sellest, kas oled õppimas terve päev kohvikus või raamatukogus, kus on elektripistiku leidmine keerulisem. Selle arvutiga ei pea Sa selle pärast muretsema.

Macbook Pro 13 

Kui Sulle meeldivad nii ilusad kui ka võimekad asjad, siis Macbook on kindel valik. Kui uue kiibiga Macbook Pro on Sinu rahakoti jaoks liiga kallis, võid valida 13-tollise ekraaniga arvuti just endale meeldivas toonis. See arvuti Sind alt ei pea – isegi kõige keerukamad video- ja pilditöötlused on tehtavad ilma, et peaksid muretsema kiiruse üle isegi vanema kiibiga. Selle arvuti hind on sellegipoolest veidi krõbedam, kuid kui soovid pikaajalist kvaliteeti ja kindlustunnet, siis selles arvutis Sa ei pettu.

Alusta oma kooliteed uue arvutiga, mis on võimas, mugav ning peab vastu ka mitmetunnistele videokõnedele, kus samal ajal pead tegelema ka võimekate programmidega ilma, et see Sinu tööd aeglustaks. Kuigi on sülearvutid vägagi mugavad, siis monitorid on vaid suurepäraseks lisaks, kui soovid detailsust ja mugavust just suurel ekraanil – sobiva leiad näiteks soodsa hinnaga Kaup24 veebipoest.