Avaleht Hea Eesti asi Pipedrive jõudis Eestis rekordilise müügitulu juures esmakordselt kasumisse
Pipedrive jõudis Eestis rekordilise müügitulu juures esmakordselt kasumisse

Pipedrive jõudis Eestis rekordilise müügitulu juures esmakordselt kasumisse

Müügitarkvara ettevõtte Pipedrive OÜ müügitulu kasvas 2019. aastal ligi 50 miljoni euroni, mis on poolteist korda rohkem kui aasta varem. Esmakordselt ajaloos jõudis ettevõte kasumisse, lõpetades 2019. aasta 2,4 miljoni euroga plusspoolel.

Pipedrive’i tehnoloogiajuhi Sergei Anikini sõnul oli 2019. aasta Pipedrive OÜ jaoks murranguline, kuna rekordilise müügitulu juures jõuti esimest korda ajaloos kasumisse. “Oleme vaatamata kiirele kasvule ja mahukatele investeeringutele suutnud saavutada kasumlikkuse. See on meiesuguste tarkvara kui teenust pakkuvate ettevõtete seas erakordne ning loomulikult tunnevad Pipedrive’i investorid selle üle ainult heameelt,” sõnas Anikin.

2019. aastal investeeris Pipedrive peamiselt tootearendusse, värvates uusi arendajaid ning suurendades seeläbi ettevõtte väärtusloome võimekust. Aasta lõpu seisuga töötas Pipedrive’i Tallinna ja Tartu kontorites kokku 391 töötajat, mis on viiendiku võrra rohkem kui aasta varem. Ettevõtte palgakulu ulatus koos sotsiaalmaksuga ligi 20 miljoni euroni.

Majandusaasta aruande kohaselt keskendus Pipedrive 2019. aastal kliendibaasi laiendamisele, seades eesmärgiks tõsta kliendi keskmist käivet ning kasvatada turuosa eelkõige suuremate ettevõtete seas. Selleks uuendas Pipedrive oma väärtuspakkumist, tuues turule neli uut paketti: Essential, Advanced, Professional ning esmakordselt suurematele ettevõtetele suunatud paketi Enterprise. Pipedrive jätkas toote arendamist suundades, mis aitavad klientidel töö tulmuslikkust tõsta. Näiteks aasta teises pooles tutvustas Pipedrive tehisintellektil põhinevat müügiassistenti, mis aitab müügiinimestel kiiremini eduka tehinguni jõuda ning jätkas uute tootelahenduste arendamist kasutajate tööprotsesside automatiseerimiseks. Ettevõtte fookuses oli jätkuvalt integratsioonide ehitamine kolmandate osapoolte tarkvara ja Pipedrive’i toote vahel. Suvel avas grupp uued kontorid Dublinis ja USAs Floridas ning sõlmis eellepingu Tartu uue kontori rajamiseks.

2020. aastal jätkab Pipedrive investeeringuid tootearendusse, keskendudes tooteportfelli täiendamisele, rahvusvahelise laienemise jätkamisele, kliendibaasi suurendamisele ja tulude kasvatamisele. Selleks on Pipedrive võtnud suuna areneda mitut toodet pakkuvaks ettevõtteks. Ühe olulisema sihtriigina näeb ettevõte Saksamaad, kus Pipedrive plaanib lähikuudel avada ka kontori.