1. Avaleht
  2. Hea Eesti asi
  3. PUHTAMA KESKKONNA POOLE I Järjest enam restorane liitub roheidu Ringo Eco korduspakendite platvormiga
PUHTAMA KESKKONNA POOLE I Järjest enam restorane liitub roheidu Ringo Eco korduspakendite platvormiga

PUHTAMA KESKKONNA POOLE I Järjest enam restorane liitub roheidu Ringo Eco korduspakendite platvormiga

Eelmise aasta lõpus investoritelt üle-eestilise korduspakendite süsteemi loomiseks 500 000 eurot kaasanud roheidu Ringo Eco kogub toidukullerplatvormidel Wolt ja Bolt Food kiiresti populaarsust – aasta alguse seisuga saab Ringo pakendis toitu kaasa osta või tellida juba ligi 40 restoranist.

Aina enam kohvikuid ja restorane mõistab keskkonnaprobleemi

Ringo Eco kaasasutaja Janek Balõnski sõnul mõistab aina enam kohvikuid ja restorane keskkonnaprobleemi, mis süveneb toidu kaasatellimise populaarsuse kiire kasvuga. „Kuna Eestis puudub toimiv lahendus ühekordsete pakendite taaskasutamiseks või ümbertöötlemiseks, siis on see probleem jätkuvalt suuresti lahendamata ja kasutatud pakendid lähevad valdavalt põletamisse koos olmeprügiga või ladustatakse prügilatesse. Ringo eesmärgiks on juurutada toidupakendite korduvkasutamise süsteem, millega tagame pakendite korje ja pesu ning suuname korduspakendid uuesti ringlusesse,” selgitas Balõnski.

Ringo pakendeid saab tagastada avalikes tagastuspunktides ja isikliku tagastuskasti saab endale tellida iga kontorihoone, ettevõte, ühistu või eramaja. Korduspakendite süsteem jõuab järk-järgult jaekettidesse, tanklatesse, restoranidesse, kontoritesse ja kodudesse üle Eesti. Pole oluline, kust toit osteti – pakendeid saab ühtse Ringo tagastussüsteemi alusel tagastada kõikidesse tagastuskastidesse üle Eesti. Toidu tellija tasub ühe pakendi eest pandi 50 senti kuni 1 euro ja saab selle kohe tagasi, kui skaneerib oma telefoni kaameraga pakendilt QR koodi.

Ringo pakendid on juba saadaval 40 restorani menüüs kohapealt kaasa ostmiseks või toidukullerite (peamiselt Wolt ja Bolt Food) vahendusel tellimiseks

Ringoga on liitunud näiteks PokeBowl, Sushiro, Mack Bar-B-Que ja Tokumaru. Uusi restorane, müügi- ja kaasatellimiskohti, kontorihooneid ja korteriühistuid lisandub iga nädal ning ettevõte soovib Ringo võrgustikuga katta kogu Eesti.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol ning Tallinna linna koostöös ellu kutsutud targa linna konkursi Tallinnovation selleaastasest taotlusvoorust valiti välja neli lahendust, mis muudavad pealinna innovaatilisemaks ja nutikamaks.
Pildil: Ringo -pakendiringluse uudne lahendus Janek Balõnski

Ringo Eco kaasas tänavu Eesti juhtivatelt era- ja riskikapitali investoritelt 500 000 eurot. Rahastusvoorus osalesid näiteks SuperAngels VC, Martin Villig, Lauri Meidla, Heateo Sihtasutuse Mõjufond, samuti veel Eesti 6 erainvestorit. Kaasatud rahaga rajab Ringo pakendite pesukeskusi, laiendab tagastuspunktide võrgustikku üle Eesti ning saavutab valmisoleku suurklientide teenindamiseks.

Head Uudised GoodNews