Avaleht Majandus Remo Holsmer: rahanduskomisjon toetas väikeettevõtetele soodsama ja ausama maksukeskkonna loomist
Remo Holsmer: rahanduskomisjon toetas väikeettevõtetele soodsama ja ausama maksukeskkonna loomist

Remo Holsmer: rahanduskomisjon toetas väikeettevõtetele soodsama ja ausama maksukeskkonna loomist

Remo Holsmer
Remo Holsmer

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas tänasel istungil toetada käibemaksukohustuslasena registreerimise piirmäära tõstmist 16 000 eurolt 40 000 euroni ja rakendada pöördmaksustamist ka ehituses kasutatavatele metallidele.

“16 000 eurone käibemaksukohuslaseks registreerimise piir, mis kehtib 1995 aastast,  on ajale jalgu jäänud ja me pidasime igati mõistlikuks selle tõstmist 40 000 euroni, selgitas rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer.  „Näiteks on Lätis vastav piirmäär 50 000 eurot ja Leedus 45 000 eurot.”

“Suuri ettevõtteid see muudatus ei puuduta, kuid väiksemate firmade jaoks on peaks see muudatus oma äri ajamist soodustama ning motiveerima ka kasvama,” lisas Holsmer. „Otseselt puudutab muudatus ligi 3 000  ja potentsiaalselt ca 11 000 ettevõtet.” Ta lisas, et ettevõtjate  halduskoormus väheneb selle kaudu, et isikud, kelle maksustatav käive aasta algusest arvates ei ületa piirmäära, ei ole kohustatud end registreerima käibemaksukohustuslasena. “Isikud, kes ei ole registreeritud käibemaksukohustuslasena ei pea pidama käibemaksuarvestust ega esitama käibedeklaratsioone,” selgitas Holsmer. Samas säilib võimalus registreerida end käibemaksukohustuslasena vabatahtlikult ka neil, kelle maksustatav käive piirmäära ei ületa. Muudatus on kavandatud jõustuma 1. jaanuaril 2018.

„Ausama ettevõtluskeskkonna nimel rakendatakse järgmisest aastast pöördmaksustamist metallitoodetele, mida kasutatakse eelkõige ehituses ja masinatööstuses,” sõnas Holsmer. „Selle muudatusega soovime vähendada käibemaksupettusi ja täiendavaks laekumiseks eelarvesse on järgmiseks aastaks prognoositud 5 miljonit eurot.”Muudatus puudutab näiteks ehitusarmatuuri, lehtmetalli (nii kerades kui lehtedena), vee ja gaasitorusid, nelikanttorisd, talasid. Praegu rakendatakse pöördmaksustamist Eestis veel  kinnisasjale (mille võõrandamisel on maksukohustuslasel valikuvõimalus kauba maksustamiseks), metallijäätmetele, väärismetallile ja väärismetalli sisaldavale metallimaterjalile.

Rahanduskomisjon otsustas saata valitsuse algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (276 SE) Riigikogu täiskogu istungile 28. septembril ja teha ettepanek esimene lugemine lõpetada.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga