Avaleht Hea Eesti asi Ringo Eco kaasas Eesti investoritelt 500 000 eurot
Ringo Eco kaasas Eesti investoritelt 500 000 eurot

Ringo Eco kaasas Eesti investoritelt 500 000 eurot

Roheettevõte Ringo Eco kaasas Eesti juhtivatelt era- ja riskiinvestoritelt 500 000 eurot, mille abil alustab juba sel aastal üle-eestilise valmistoidupakendite tagastusplatvormi käivitamist.

Ettevõtte kaasasutaja Janek Balõnski selgitas, et platvormi eesmärk on viia toidupakendite korduvkasutamine massidesse. „Käivitame esimesena üle-eestilise toidupakendite tagastussüsteemi, mis jõuab järk-järgult jaekettidesse, tanklatesse, restoranidesse, kontoritesse ja kodudesse. Eestis on viimastel aastatel püütud juurutada mitmeid toidupakendite tagastamise süsteeme, aga need on keskendunud väiksematele piirkondadele ja teevad klientide elu pigem ebamugavaks. Ringo süsteem on kavas kasvatada mastaapidelt võrreldavaks näiteks tänase Pandipakendi taarasüsteemiga, ainult et tühjade pudelite asemel tegeleme pestavate toidupakenditega,“ selgitas Balõnski.

Ettevõte kaasas esimeses avatud rahastusvoorus 500 000 eurot. Investoritena osalesid näiteks Super Angels VC, Martin Villig, Lauri Meidla, Heateo Sihtasutuse Mõjufond, samuti veel kuus erainvestorit. Kaasatud rahaga rajab Ringo pakendite pesukeskusi, laiendab tagastuspunktide võrgustikku ja saavutab valmisoleku ka suurklientide teenindamiseks.

Erainvestor Lauri Meidla otsustas projekti panustada, kuna näeb pärast ettevõtte plaanidega põhjalikku tutvumist projektil tugevat potentsiaali ühekordsete plastikpakendite koguse vähendamiseks. „Ringo tegeleb uue riikliku tähtsusega infrastruktuuri rajamisega. Investeerime mugavasse teenusesse ja kogemustega meeskonda, kes on pühendunud arengule,“ selgitas investeeringu tagamaid Meidla.

Heateo Mõjufondi kaudu projekti investeerinud Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge märkis, et näeb Ringo loodaval süsteemil võimalust saavutada ühiskonnas suurt mõju. “Ringosse tehtud mõjuinvesteeringuga jõuame sammu võrra lähemale sellele, et loodussõbralik käitumine oleks tarbija jaoks mugav. Igaüks meist saab teha teadlikumaid valikuid selleks, et keskkonnajalajälg oleks väiksem. Ringo pakutav lahendus teeb need valikud tarbija jaoks lihtsamaks,” rääkis Pirkko Valge.

Ringo käivitas suvel esimese pilootprojekti Tallinnas Ülemiste keskuses, kus täna saab klient mitmes toidukohas valida ühekordse pakendi kõrval Ringo korduspakendeid. Tarbija tasub toitu ostes pandi 50 senti ja saab selle hiljem kohe tagasi, kui skaneerib enne pakendi tagastuskonteinerisse panemist nutitelefoniga pakendilt QR-koodi.

Ringo pakendeid saab tagastada avalikes tagastuspunktides. Isikliku tagastuskasti saab endale tellida iga kontorihoone, ettevõte, ühistu või eramaja.

Ringo süsteemiga on liitumas Tallinna linn kolme hoonega ja kaheksa suurt kontorihoonet Tallinnas. Coop Tartu kirjutas alla ühiste kavatsuste protokollile, et käivitada veel sel aastal teenus Tartu poodide salatilettides. Tartus liituvad lähiajal veel Kvartali keskus ja Aparaaditehas. Ettevalmistamisel on pilootprojekt Selveriga ja Tehnopolisega Tallinnas Ülemiste linnakus. Ringo pakendid on juba saadaval 10 restorani menüüs kohapealt kaasa ostes ja kahe restorani puhul ka toidukullerite platvormidel.