1. Avaleht
  2. Majandus
  3. SEL NÄDALALÕPUL! Tallinnas toimub Euroopa suurima rohetehnoloogia äriideede võistluse finaal
SEL NÄDALALÕPUL! Tallinnas toimub Euroopa suurima rohetehnoloogia äriideede võistluse finaal

SEL NÄDALALÕPUL! Tallinnas toimub Euroopa suurima rohetehnoloogia äriideede võistluse finaal

climatelaunchpad-finaalJuba sel nädalalõpul, 7.-8. oktoobril toimub Tallinnas rahvusvahelise rohetehnoloogia äriideede võistluse ClimateLaunchpad Euroopa finaal. Kahepäevane mõõduvõtt toob kokku ligi 90 meeskonda 30 riigist, sealhulgas ka 3 Eesti iduettevõtet. ClimateLaunchpad saab teoks Euroopa kliimamuutuste innovatsioonikeskuse Climate-KIC ning kohaliku partneri Startup Estonia eestvedamisel.

ClimateLaunchpadi eesmärk on leida reaalseid lahendusi kliimamuutusele ning otsida senistele tehnoloogiatele loodussõbralikumaid alternatiive. Rahvusvahelise võistluse formaat meelitab ligi tuhandeid innovaatilisi äriideid, mille tegelik potentsiaal kasvab ja areneneb mitmekuulise töö käigus. Finaali on tänavu jõudnud 87 meeskonda 30 Euroopa riigist. 7.-8. oktoobril esitab iga tiim rahvusvahelise žürii ja auditrooriumi ees lõpliku nägemuse enda maailmamuutvast ettevõtmisest.

Eestit on finaalis esindamas 3 perspektiivikat iduettevõtet, Eesti eelfinaali võitjad: BugBox, Gleather ja WildAr. BugBox toodab söödavaid putukaid, Gleather valmistab želatiinist nahalaadset toodet, ning WildAr on loonud tarkvaralahenduse, mis annab kiirelt keskkonnaalast tagasisidet turvalisemaks teedeehituseks.

Euroopa finaalvõistluse esikolmikut premeeritakse ettevõtte starditoetuseks mõeldud rahalise auhinnaga. 10 parimat meeskonda pääsevad Climate-KIC kiirendiprogrammi, kus ootavad ees kogenud mentorid, kelle juhendamisel kasvavad ideedest täisväärtuslikud rohetehnoloogilised ettevõtted. ClimateLaunchpadi Eesti peakorraldaja Marit Sall usub, et võistlus pakub ka tavakuulajale põneva võimaluse tutvuda uue põlvkonna tehnoloogiatega, mis kasutavad ära maailma muutvaid megatrende: jagamismajandus, taastuvenergeetika, ringmajandus ja ressursside efektiivne kasutus.

Finaalvõistluse toomine Eestisse on märgilise tähendusega ning kinnistab Eesti kuvandit rohetehnoloogiaid väärtustava innovatiivse riigina. „Lühikese ajaga on ClimateLaunchpad kasvanud üheks maailma suurimaks rohetehnoloogia iduettevõtete programmiks, tuues seekord Eestisse võistlema nii suure hulga, ligi 90, eriilmelist roheideedega meeskonda üle Euroopa. Mul on väga hea meel võimaluse üle tutvustada ülejäänud Euroopale Eesti iduettevõtluse ja rohetehnoloogia ökosüsteemi ning ootan põnevusega, kuidas Eesti ettevõtetel võistlustules läheb,“ lisab Sall.

Tulevikutehnoloogiatega tutvuma ning Eesti meeskondadele kaasa elama saab ClimateLaunchpadi Euroopa finaal tulla juba 7.-8. oktoobril Tallinnas, Energia avastuskeskuses ning Kultuurikatlas. Ürituse õnnestumisesse on oma toega panustanud Climate-KIC, Eesti Keskkonnaministeerium, Eesti Energia, Tallink, Tehnopol, Teadus- ja tööstuspark Pakri, Telia, Hedman Partner, Air Baltic jt. Ürituse Eesti-poolne peakorraldaja on Startup Estonia, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Programm, päevakava ja piletid finaalvõistlusele on leitavad ClimateLaunchpadi kodulehel climatelaunchpad.org.

Head Uudised GoodNews