1. Avaleht
  2. Majandus
  3. Tallinn, Helsingi ja Riia alustavad aprillis ühiste häkatonidega
Tallinn, Helsingi ja Riia alustavad aprillis ühiste häkatonidega

Tallinn, Helsingi ja Riia alustavad aprillis ühiste häkatonidega

Kolme riigi tugiorganisatsioonid panustavad järgmise kahe aasta jooksul idufirmadesse, mis loovad uusi lahendusi jätkusuutlikuks arenguks, heitmete vähendamiseks ja vananevale põlvkonnale uute teenuste loomiseks.

Tehnopol Startup Inkubaatori kogukonnajuhi Triin Ilvese sõnul on jätkusuutlik ja keskkonda säästev majandamine üha enam oluline ka ärilisest aspektist. “Teisalt seisavad paljud Euroopa riigid silmitsi vananeva ühiskonnaga, kellele on vaja luua innovaatilisi tooteid ja teenuseid. Riikidevaheline koostöö ja parimad rahvusvahelised mentorid on kahtlemata tugev edupant,” lisas Ilves.

Kolme riigi tugiüksused aitavad kaardistada riske ja töötada välja tõhus töökava välisturgudele sisenemiseks. Haaga-Helia ülikool, Tallinna teaduspark Tehnopol, Stockholmi kõrgem majanduskool Riias ja Mektory on selle tarbeks algatanud ühisprojekti NOCCA (Novel Opportunities for new Company Creation and Accelerated growth). Kahe aasta jooksul toetatakse kuni 30 rohe-, sini-, ja hõbemajanduse idufirma kiiret kasvu.

“Eesti soovib olla ringmajanduses suunanäitaja ning tuua turule sisukad ja innovaatilised lahendused. Seetõttu korraldame septembri lõpus sel teemal häkatoni. Eesmärk on aidata õpilastel luua uusi alustavaid ettevõtteid ja jätkusuutlikke äriideid,” ütles Mektory uusettevõtluse juht Kaisa Hansen.

NOCCA käigus:

  • tehakse ökosüsteemipartneritega kuus ühist häkatoni;
  • koostatakse konkreetne tegevuskava ökosüsteemi kaasamiseks;
  • viiakse kokku 850 õpilast ettevõtluse ja väljakutsetega Eestis, Lätis ja Soomes;
  • luuakse kuus globaalse potentsiaaliga piiriülest ettevõtet;
  • toetatakse 15 varajases staadiumis idufirmat;
  • korraldatakse kuus ühist demopäeva;

Projekt kestab 1. aprillist 2019 kuni 30. juunini 2021.

Head Uudised GoodNews