Avaleht Uudis Tallinna Loomeinkubaator rajab Poldri tänavale järgmiseks aastaks ringmajanduskeskuse
Tallinna Loomeinkubaator rajab Poldri tänavale järgmiseks aastaks ringmajanduskeskuse

Tallinna Loomeinkubaator rajab Poldri tänavale järgmiseks aastaks ringmajanduskeskuse

Tallinna Loomeinkubaator avas täna 16. ärihooaja Poldri 3 asuvas ajaloolises majas, millest saab ka tulevase loome- ja ringmajanduskeskuse asukoht.

SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, mis ühendab Tallinna Loomeinkubaatorit ja Tallinn Design House’i, alustas ringmajandusfookusega teenuste pakkumist 2020. aastal. Käesoleval aastal käivitati ringmajanduskeskuse rajamine aadressil Poldri 3. Plaani järgi valmib Poldri keskus 2022. aastal. Selle rajamine on osa Tallinna 2023. aasta Euroopa roheliseks pealinnaks pürgimise tegevuskavast. Keskuse ja ringmajade erineva sisu leidmiseks tehakse koostööd Tallinna Kunstiakadeemia tootedisainitudengitega.

Uus Euroopa Komisjoni ringmajanduse tegevuskava muudab ringmajanduse normiks ja kiirendab üleminekut rohelisele majandusele, suunates põhitähelepanu kestlikkusahela tähtsaimale osale – tootedisainile. „Sellest tulenevalt on Tallinna Loomeinkubaatoril veelgi enam vaja fookus suunata ringmajandusteemadele. Me näeme vajadust ja võimekust muutuda ringmajanduse valdkonna info- ja kompetentsikeskuseks, millel on hariv, innustav, võimendav ja toetav roll. Loodav keskus on valdkonna liider uute ideede ja võimaluste jagajana, uute ärimudelite looja ja innustajana. Põhifookuses on, kuidas teadmine integreerida ettevõtlusesse ja ärimudelitesse,“ ütles SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid juhataja Anu Lõhmus.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on üleminek ringmajandusele oluline samm rohelise pöörde õnnestumisel, mis mõjutab iga tallinlase heaolu ja annab oma väikese panuse kogu Eesti, Läänemere piirkonna ja terve maailmajao elukvaliteeti. „Tallinn edendab ringmajandusele üleminekut. Linna roll selles on soodsate tingimuste loomine ringmajanduse põhimõtete rakendamiseks. Kui jäätmetekke vähendamine ja jäätmete taaskasutus on olnud sihiks juba pikemat aega, siis laiemalt nii tarbimise kui ka ettevõtluse mõtestamine ringmajanduse kontekstis on uus lähenemine. Nende ambitsioonide elluviimisel on oluline roll Tallinna linna tugiorganisatsioonidel, sealhulgas inkubaatoril. Nende suurte eesmärkide saavutamiseks luuaksegi ringmajanduskeskus,“ lisas Riisalu.