Avaleht Äri Täna algav virtuaalmess Skyon Expo toimub eestlaste poolt arendatud platvormil
Täna algav virtuaalmess Skyon Expo toimub eestlaste poolt arendatud platvormil

Täna algav virtuaalmess Skyon Expo toimub eestlaste poolt arendatud platvormil

Täna algab virtuaalmess Skyon Expo, mis toob eestlaste arendatud virtuaalsete messide korraldamise platvormil kokku Skyoni hoone ehitamisega seotud ehitusettevõtted, arhitektid ja disainerid.

Virtuaalmesside platvormi MultiCityTV.com asutaja Madis Laas sõnul on füüsiliste messide korraldamine seotud järjest suuremate riskidega, sest koroonast tulenevad piirangud on prognoosimatud. „Oleme jõudnud olukorda, kus ettevõtted otsivad oma kogemuste vahendamiseks ja kontaktide sõlmimiseks turvalisemaid ja efektiivsemaid lahendusi. Paljudele ettevõtetele on ellujäämisküsimus, kuidas leida uusi kliente ja koostööpartnereid.“

Esimene virtuaalne mess Skyon Expo toimub Eestis välja töötatud unikaalsel platvormil, mis võimaldab oma tooteid tutvustada ja kontakte jagada ilma kilomeetrite kaugusele lendamata, füüsiliselt kohtumata ja ühekordseid messibokse ehitamata, säästes nii keskkonda kui ka ressursse.

Skyon Expo keskendub kinnisvara sektorile, võttes tähelepanu alla Maakri tänaval asuva Capital Milli arendatud Skyoni kõrghoone arhitektuuri, disainilahendused ja ehitustehnilised lahendused.

Capital Milli partner Tanel Samueli sõnul lahendab MultiCityTV.com platvorm mitmete ettevõtete probleemi, kes soovivad oma uusi arendusi, tooteid ja teenuseid kiiresti oma klientidele tutvustada, kuid selleks puuduvad praegu mõistlikud lahendused – füüsiliste messide korraldamine on aeganõudev ja ressursimahukas ettevõtmine ja risk nende ära jäämiseks on kõrge. “Virtuaalsed lahendused on paindlikud, kiired ja püsivad, sest kogu info jääb platvormile alles,” rääkis üks virtuaalse messi idee kaasautor Tanel Samuel.

Virtuaalsed lahendused on paindlikud, kiired ja püsivad, sest kogu info jääb platvormile alles.

“Toome oma platvormiga messi korraldamise lävendi palju madalamale – taolisi virtuaalmesse saavad korraldada ka need, kes nö nullist virtuaalset, rääkimata füüsilist messi, kunagi korraldama ei hakkaks. See annab võimaluse ühendada jõud turunduses ja müügitöös ning jõuda palju rohkemate klientideni, kui messil osalejad ükshaaval kunagi sama raha ja pingutusega jõuda võiks,” selgitas Laas MultiCityTV.com ärimudeli unikaalsust.

Virtuaalne mess mitte ainult ei asenda ära jäänud füüsilisi messe, vaid pakub messikorraldajatele võimalust viia oma messid senisest veel paremale tasemele. Messi avashow viiakse läbi virtuaalselt, mis võimaldab Skyoni kõrghoonega lähedalt tutvuda ükskõik millises maailma otsas. Kõigil messil osalevatel ettevõtetel on ka oma virtuaalne messiboks, kus tutvustatakse uutele potentsiaalsetele klientidele oma tooteid ja tehakse aktiivset müügitööd.

Virtuaalmesse on maailmas korraldatud varemgi, kuid Skyon Expo on loodud platvormil, mis seob messi eduks vajalikud komponendid üheks tervikuks: virtuaalne 3D keskkond, virtuaalsed messiboksid ja digiturundus. Sellist lahendust seni klientidele pakutud ei ole.

  • Virtuaalses 3D keskkonnas saab ehitada ükskõik millise keskkonna ja nii muutuvad messid kättesaadavaks ka neile ettevõtjatele, kelle jaoks füüsilistel messidel osalemine ei ole seni andnud head võimalust oma tehtud tööde tutvustamiseks.
  • Virtuaalsed messiboksid pakuvad samu võimalusi nagu füüsilised messiboksid – seal näidatakse konkreetse ettevõtte tooteid ja käib aktiivne müügitöö uute klientide leidmiseks, kuid erinevalt füüsilisest messiboksist, mis ehitatakse enamasti mõneks päevaks, saab virtuaalset messiboksi kasutada oluliselt kauem.
  • Sinna juurde pakub MultiCityTV.com läbimõeldud digiturundust, mille kaudu jõuavad messist osa võtvate ettevõtete sõnumid sihtrühmadeni.

Virtuaalne mess ja sinna juurde käiv turundus kestavad kolm kuud, mille järel jäävad messiboksid platvormile alles ja neid on võimalik jooksvalt täiendada ja klientidele ka edaspidi tutvustada. “See teebki meie keskkonna võrreldes teiste virtuaalürituste ja füüsiliste messidega eriliseks. See ei ole ühekordne töö ja üritus, vaid platvorm, kuhu ettevõtted ja kliendid saavad ka edaspidi kokku tulla,” selgitas Laas.

See ei ole ühekordne töö ja üritus, vaid platvorm, kuhu ettevõtted ja kliendid saavad ka edaspidi kokku tulla.

Kuigi esimene virtuaalmess on keskendunud kinnisvarale, on virtuaalne platvorm kasutatav kõikides valdkondades – alustades autode või uue tehnika tutvustamisest, lõpetades turismiga.

Skyon Expo algab täna avashowga, mida juhib Eda-Ines Etti. Skyon Expo on teadaolevalt esimene messmaailmas, kus avashow puhul on kasutatud virtuaalsete maailmade loomise Unreal Engine tehnoloogiat. Skyon Expo jaoks on virtuaalseteks lavadeks valitud Skyoni maja katus ning teised valdkonnast inspireeritud keskkonnad.

Avashowd saab jälgida täna algusega kell 14:22 virtuaalplatvormil Skyon.