1. Avaleht
  2. Uudis
  3. Täna on piimapäev – piima on peetud valgeks kullaks
Täna on piimapäev – piima on peetud valgeks kullaks

Täna on piimapäev – piima on peetud valgeks kullaks

Maaeluminister Urmas Kruuse osales 14. juulil Imaveres Eesti Piimandusmuuseumi pargis XV piimapäeval, kus muu hulgas esitleti raamatut „Eesti piimandusmuuseum 45“.

„Kutsun kõiki inimesi piimapäevale, kuna piimal ja piima saamisel on iga rahvakillu elus oluline koht. Piima on peetud valgeks kullaks – seal, kus oli piima andev lehm, oli ka elu. Mälestust heinateost, magamist värsketel heintel peetakse täna osaks romantilisest maapuhkusest, kuid ainult paar aastakümmet tagasi tähendas see rasket tööd valge kulla saamise nimel, mis aitas hinge sees hoida ja lapsi koolitada,“ sõnas piimapäeva väisav Urmas Kruuse.

„See, et karjal on meie rahvakultuuris olnud oluline roll, näitab kasvõi karjaga seotud tähtpäevade rohkus eestlaste rahvakalendris. Innovatsioon piimanduses on lehmad taludest viinud farmidesse, aga mälestust käsitsi lüpsist, koorelahutamisest ja koore võiks kloppimisest aitab tallel hoida juba 45 aastaringi tegutsev piimandusmuuseum. Tänu innovatsioonile on meie piimatoodete letid kauplustes rikkalikumad kui kunagi varem. Piimandusmuuseum ja piimapäev lubavad kogu rikkast pärandist vahetult osa saada, seega ootan kõiki toredal piimapäeval pakutavatest ettevõtmistest osa saama,“ innustas Kruuse, kellel on piimandusmuuseumiga samal päeval sünnipäev.

Piimapäeval pakutakse piimandusmuuseumi pargis tegevust kõigile, lastest vanavanemateni välja. Avatud on mitmesugused töötoad, toimuvad meeleolukad kontserdid ja etendused, valitakse parim maitsevõi ja tuntud kunstniku eestvedamisel valmib mälestuseks ühismaal. Kohal on kõik Eesti suuremad piimatööstused Farmi, Tere, Valio ja E-Piim, kes pakuvad head-paremat.

Head Uudised GoodNews