1. Avaleht
  2. Toode
  3. Tänavune Eesti Parima Toiduaine konkurss tõstab esile nii suurtootjad kui väikeettevõtjaid
Tänavune Eesti Parima Toiduaine konkurss tõstab esile nii suurtootjad kui väikeettevõtjaid

Tänavune Eesti Parima Toiduaine konkurss tõstab esile nii suurtootjad kui väikeettevõtjaid

Eesti parim toiduaine 2012 (AS Rakvere Lihakombinaat)

Eesti Toiduainetööstuse Liit kutsub kõiki toidutootjaid üles osalema 19. korda korraldataval Eesti Parima Toiduaine konkursil, kus sel aastal valitakse lisaks iga toidukategooria parimatele ka Põhja-, Lõuna-, Lääne-Eesti ja Virumaa väikeettevõtete parimad uued tooted ning Kokkade ja Meedia Lemmikud.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepa sõnul hindavad Eesti Peakokkade Ühenduse ja toiduajakirjanduse esindajatest, õppeasutuste spetsialistidest, järelvalveasutuste, kaubandusettevõtete esindajatest ning teistest toiduga kokkupuutuvatest asjatundjatest koosnevad komisjonid toodete puhul ühelt poolt nende maitset, lõhna ja konsistentsi, teisalt aga ka toote tervislikkust, tema välimust, pakendit, uudsust ning ka müügiedu.

„Aasta 2012 oli toiduainetööstuses väga põnev aasta – turule tuli mitmeid väga uuenduslikke ja suure müügieduga juba täna silma paistvaid tooteid. Tööstused panustasid enam kui kunagi varem hea maitse kõrval ka toodete kvaliteedile ja tervislikkusele. Seetõttu usun, et kõikide suurte tööstuste tuntud toodete ning väiksemate ja vähemtuntud toodete seast parima valimine saab olema sel aastal hindamiskomisjonidele väga keeruline ülesanne,“ nentis Potisepp.

Ettevõtted on oodatud 2012. aasta uudistooteid konkursile esitama kuni 1. märtsini. Põhja-, Lõuna-, Lääne-Eesti ja Virumaa Väikeettevõtete uudistoodete hindamine toimub 12. märtsil. Üldkonkursi hindamiskomisjonid, mille tegevust juhib sel aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna meditsiinilise biokeemia professor, meditsiinidoktor Mihkel Zilmer, kogunevad 19. ja 20. märtsil. Eesti Parim Toiduaine konkursi võitjad kuulutatakse välja toiduainetööstuse aastakonverentsil, mis leiab aset 23. aprillil.

„Eesti Parima Toiduaine” konkursi eesmärk on tutvustada tarbijatele ning kaubandusele uusi toiduaineid ja nende tootjaid ning innustada toiduainetööstust tootearendusele. Toiduliit korraldab konkursi 19. korda. 2012. aastal esitati Eesti Parima Toiduaine konkursile 114 toodet.

Loe lähemalt konkursi võistluskategooriatest ja tingimustest aadressil www.toiduliit.ee/parim

Head Uudised GoodNews