Avaleht Majandus Tartu ülikool avas ettevõtetele ainulaadse veebipõhise teenuste andmebaasi
Tartu ülikool avas ettevõtetele ainulaadse veebipõhise teenuste andmebaasi

Tartu ülikool avas ettevõtetele ainulaadse veebipõhise teenuste andmebaasi

Foto: Andres Tennus

Ülikooli kogemused, oskusteave ja aparatuur on koondatud vastvalminud teenuste andmebaasi, mis hõlmab koostöövõimalusi üheksas valdkonnas ja enam kui 60 erineva teenuse juures.

„Tänu mitmetele edukatele koostööprojektidele era- ja avaliku sektori ettevõtetega oleme valmis jagama Tartu ülikooli kui teadusasutuse potentsiaali kõikide ettevõtetega, kel soov üheskoos teadlastega arendada tooteid või leida lahendus mõnele probleemile,“ räägib Tartu ülikooli ettevõtlussuhete talituse juhataja Alar Tõru. Tõru sõnul leidub teenuste andmebaasis teenuseid geofüüsikalistest uuringutest georadariga kuni kohalikele omavalitsustele ning riigiametitele pakutavate sotsioloogiliste uuringuteni: „Sellisel moel veebis pidevalt täienevat andmebaasi ei ole ettevõtetele veel Eestis tehtud.“

Ühe populaarsema teenusena nimetab Tõru töökeskkonna sisekliima hindamist. „Tartu ülikooli töökeskkonna labori kogemused ja masinapark võimaldavad mõõta siseruumide kasutamise rahulolu indekseid, müra, valgustatust, ventilatsiooni efektiivsust ja muud, andes nii hea ülevaate hoone tervisest kui ka selle asunikke mõjutavatest faktoritest,“ sõnab Tõru. Sisekliima hindamisel on tehtud koostööd nii ettevõtetega, kes tegutsevad tööstusruumides kui ka organisatsioonidega, kelle igapäevatöö toimub kontoriruumides.

Tartu ülikooli laborite ja muude struktuurüksuste teenused ehitus- ja kinnisvara, energia- ja mäetööstuse, töötleva tööstuse, töötervishoiu ja biotehnoloogia, põllu- ja metsamajanduse, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, veevarustuse ja kultuuriteaduse valdkonnas on koondanud lihtsalt kasutatavasse pidevalt täienevasse lühikirjeldustega varustatud andmebaasi.

Ettevõtetele suunatud koostöövõimalustega saab tutvuda ülikooli kodulehel.