1. Avaleht
  2. Majandus
  3. Tartumaa iduettevõtete käive kasvas kolmandiku võrra
Tartumaa iduettevõtete käive kasvas kolmandiku võrra

Tartumaa iduettevõtete käive kasvas kolmandiku võrra

Eesti Maksu- ja Tolliameti andmetel tegutseb Tartus ja Tartumaal täna 86 iduettevõtet ning nende käive oli kolmanda kvartali lõpu seisuga 66,8 miljonit eurot, kasvades võrreldes mullusega 31%.

Suurima käibe tegid Startup Estonia andmetel selle aasta kolme kvartaliga Messente Communications (13,3 miljonit eurot), Fractory (8 miljonit eurot) ja Glia (7,7 miljonit eurot).

Foto: Shutterstock.com

Startup Estonia juhi Eve Peetersoni sõnul on ajad maailmas keerulised, kuid Tartumaa iduettevõtted jätkavad jõudsat kasvu. “Eestil on väga tugev rahvusvaheline maine ning keerulistel aegadel töötab aastatega rajatud kindel vundament meie kasuks. Kindlasti on suur roll ka meie iduettevõtjate kogemustel, kes on juba korduvalt tõestanud investoritele, klientidele ja töötajatele, et nad oskavad keerulistel aegadel kiirelt kohaneda ning muutunud olud ja turuseis enda kasuks pöörata,” sõnas Peeterson.

Tartus ja Tartumaal tegutsevates iduettevõtetes töötas kolmanda kvartali lõpu seisuga 783 inimest ehk 8% kõikidest iduettevõtete töötajatest. Aastaga on kohalikud iduettevõtted loonud 96 uut töökohta.

Foto: Freepik

Eesti Maksu- ja Tolliameti andmetel tasusid kohalikud iduettevõtted 10,6 miljonit eurot tööjõumakse (kasv aastaga 51%), mis on 8% kõikidest Eesti iduettevõtete poolt tasutud tööjõumaksudest. Möödunud aastal samal ajal maksid Tartumaa iduettevõtted 7 miljonit eurot tööjõumakse.

Startup Estonia poolt hallatava andmebaasi andmetel tegutseb Eestis 1451 iduettevõtet, nendest viis ja enam aastat tegutsenud iduettevõtteid on Eestis 418 ehk 29% andmebaasis olevatest idufirmadest. Eesti idusektori kogukäive ületas selle aasta kolmanda kvartali lõpu seisuga 1,5 miljardi euro piiri, mis on 64% enam võrreldes mullu sama perioodiga, kui idusektori käive oli 927 miljonit eurot.

Nii Tartumaa kui ka Eesti iduettevõtete käibe andmete puhul on tegemist käibemaksukohustuslase esitatud käibedeklaratsioonide alusel Maksu- ja Tolliameti poolt kvartaalselt avaldatud andmetega. See tähendab, et andmed ei ole võrreldavad maksukohustuslase majandusaasta aruande andmetega, kuid tegemist on tänase parima teadmisega.

Head Uudised GoodNews