Avaleht Äri Üle poole e-poe ostjatest teeb tellimuse mobiilis
Üle poole e-poe ostjatest teeb tellimuse mobiilis

Üle poole e-poe ostjatest teeb tellimuse mobiilis

Toidu- ja esmatarbekaupade poe Barbora.ee kasutajastatistika kohaselt on viimase kahe aastaga mobiiltelefon muutunud eelistatuimaks tellimisvahendiks.

“Barbora käivitamisel 2018. aasta oktoobris oli eelistatuimaks seadmeks veel arvuti, kuid täna näeme, et ka toidu ja muu esmavajaliku tellimine kolib üha enam mobiiltelefoni – kõigist tellimustest üle 55 protsendi, järgnevad lauaarvuti 41 ning tahvel ligi nelja protsendiga” rääkis Barbora.ee tegevjuht Kirke Pentikäinen.

Pentikäineni sõnul andis mobiiltelefonide osakaalule tõuke juurde ka kevadine eriolukord, mille käigus mitmekordistus kogu e-poe tellimuste maht ning seetõttu on märkimisväärselt kasvanud ka Barbora ettevõttena.

“Suurim hüpe e-poe kasutajate hulgas oli loomulikult kevadel, mil tellijate ja eriti püsitellijate arv tegi suure hüppe. Samas on toidu- ja esmatarbekaupade e-ostlemine olnud pidevas tõusus, mistõttu oleme kahe tegutsemisaasta jooksul oma töötajaskonda kasvatanud pea seitse korda kahesaja inimeseni,” lausus Kirke Pentikäinen.

Pentikäineni sõnul tellib e-poest regulaarselt toitu ja kodukaupu enam kui veerand inimestest, sh ligi 15% inimestest teeb seda nädalas korra või enamgi. “Arvestuslikult asendab iga kullerauto päevas 50 sõiduautot, mis kõigi tellimuste peale kokku tähendab ka märgatavat leevendust linnaliiklusele,” märkis ta.

Kõige ostetuimad kaubad on igapäevased toiduained, müügiedetabelit juhivad banaan, piim, porgand, kartul ja hapukoor. Suurim ühekordne ost Barbora.ee keskkonnast on enam kui 1200 eurot.

Pentikäineni sõnul võib viimase poole aasta arengu põhjal prognoosida, et e-ostlemine muutub üha suuremale hulgale peredele igapäevaseks rutiiniks, mis asendab tavapärast poeskäiku. “Tõenäoliselt kevadega võrreldavat mitmekordistumist lähiajal uuesti ei tule, kuid prognoosime, et 1,5-2 aasta pärast teeb oma igapäevaostud internetist 40% peredest,” ennustas Kirke Pentikäinen.

Barbora.ee toidu- ja esmatarbekaupade e-pood avati 2018. aasta oktoobris. Ettevõte pakub kaupade kojuveo ning kaasaostu ehk drive-in teenust Tallinnas ja selle lähiümbruses.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga