Avaleht Majandus Uueks ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantsleriks saab Sandra Särav
Uueks ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantsleriks saab Sandra Särav

Uueks ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantsleriks saab Sandra Särav

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt allkirjastas käskkirja, millega asub juulis Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantslerina ametisse Sandra Särav.

Minister Suti sõnul toob Sandra meeskonda avaliku- ja erasektori kogemuse ning ambitsioonikuse luua Eestis parim ettevõtluskeskkond. „Näeme meie tööstussektori ja iduettevõtete pealt, kuidas tehnoloogia on arengu võtmeks. Sandra kogemus rahvusvahelistes tehnoloogiaettevõtetes toob valdkonda värsket vaadet, millega anda oluline tõuge kogu ettevõtluse arengule,“ ütles Sutt.

Särava sõnul on Eesti ettevõtluskeskkond maailmas tipptasemel. „Järgnevatel aastatel saab üha olulisemaks vastutustundlik areng ja rohepööre, millest on meie ettevõtjatel palju võita. Tahan tuua riigi ja ettevõtjad ühe laua taha, et heas koostöös jõuda tulemusteni. Tunnen ettevõtete siseelu ja riigi toimimist, mis on näidanud, et kumbki pool ei saa eeldada mida teine vajab, mistõttu vajame pidevat dialoogi ja ühiste prioriteetide seadmist,“ lisas Särav.

Praegu töötab Sandra Särav MKMi andmete taaskasutuse programmijuhina. Varasemalt on Särav töötanud avaliku poliitika juhina tehnoloogiahiius, Metas (Facebook), valitsussuhete juhina ja globaalse kestliku arengu juhina Eesti iduettevõtete lipulaevas, Boltis. Samuti on tal varasem avaliku sektori kogemus MKMis IKT väliskoostöö teemadel ja EL-suunalistel digivaldkonna teemadel. Lisaks on Särav töötanud Euroopa Komisjonis. Samuti on ta lektor TalTechis, kus ta annab EL õiguse ja tehnoloogiaõiguse aineid.

  • Uues ametis alustab Särav 4. juulil.