Avaleht Majandus Uus rahvusvaheline veebiplatvorm aitab Eesti iduettevõtjatel Euroopas laieneda
Uus rahvusvaheline veebiplatvorm aitab Eesti iduettevõtjatel Euroopas laieneda

Uus rahvusvaheline veebiplatvorm aitab Eesti iduettevõtjatel Euroopas laieneda

Iduettevõtjatele mõeldud Euroopa Komisjoni algatus Startup Europe tõi hiljuti turule uue veebiplatvormi Startupeuropeclub.eu, mis toetab ja aitab rajada toimivaid ökosüsteeme, võimaldades seeläbi kõigil ELi iduettevõtjatel oma äritegevust kasvatada.

Euroopa iduettevõtluse ökosüsteemi on seni vedanud ainult üksikud linnad. Näiteks on 2013. aastast Euroopas investeeritud kapitalist 76% jaotunud üksnes 10 keskuse vahel. Vajadusest iduettevõtjaid, investoreid ja organisatsioone ühendava ühise teadmusplatvormi järele, lõi Startup Europe uue veebisaidi, mille eesmärk on inimesi varasemast rohkem kõnetada ning toetada uute keskuste kasvu ja laienemist.

Euroopa Komisjoni digitaalse innovatsiooni ja blokiahela tehnoloogiaüksuse juhi Peteris Zilgalvisi sõnul näitab uus veebiplatvorm Startup Europe’i eesmärkide ambitsioonikust. „Usume, uusi tulijaid tuleb julgustada, toetada iduettevõtjate kasvu ELis ja leida neile selleks vajalikud vahendid. Laiem eesmärk on parandada loodud Euroopa ökosüsteemide nähtavust ning arendada nende võimekust luua jätkusuutlikku dialoogi ja kasulikke ärilisi kontakte üle Euroopa,“ ütles Zilgalvis.

Selleks, et toetada uute keskuste kasvu ja aidata iduettevõtetel laieneda, on Startup Europe protsessi kiirendamiseks algatanud ka seitse uut Euroopa ökosüsteemi väljatöötamise projekti: B-HUB FOR EUROPE, INNODEC, MediaMotorEurope, STARTUP 3, XEurope, Scaleup4Europe ja Scale-up Champions. Kõigil ettevõtmised on keskendunud kindlale fookusele, kuid nende ühine eesmärk on aidata iduettevõtjail ületada kasvutakistusi.

Heaks näiteks toimivast rahvusvahelisest ökosüsteemist on uus projekt Scale-up Champions, mis toob iduettevõtjad ja suurkorporatsioonid üksteisele lähemale, et leida koostöövõimalusi ning tekitada uusi investeeringuid. Projekt pakub kasvuvõimalusi viies partnerriigis: Eestis, Leedus, Poolas, Taanis ja Hispaanias. Scale-up Championsi pakutavaid võimalusi ja kontakte aitab Eestis idufirmadele vahendada Tehnopol Startup Inkubaator.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Kadri Tammai sõnul on vaja startuppide ja suurkorporatsioonide koostööle hoogu juurde anda. „Eestis ja ka paljudes teistes riikides on tugev startup ökosüsteem, kuid vähe tehakse koostööd suurettevõtetega. „Ühest küljest on see mõistetav, sest iduettevõtte ja suurkorporatsiooni töömeetodid on sageli üsna erinevad. Samas on sellest koostööst võimalik võita mõlemal – ühel tekib võimalus oma toodet arendada ja ettevõtet kasvatada, teisel aga saada konkurentsieelist tekitava kiirusega juurde innovaatilisi lahendusi,“ lisas Tammai.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga