Avaleht Majandus Kuressaare Soojuse turuväärtuseks hinnatakse 14,1 miljonit eurot
Kuressaare Soojuse turuväärtuseks hinnatakse 14,1 miljonit eurot

Kuressaare Soojuse turuväärtuseks hinnatakse 14,1 miljonit eurot

Redgate Capitali teostatud hindamise tulemusel on Saaremaa vallale kuuluva soojaettevõtte Kuressaare Soojus aktsiate väärtuseks 14,1 miljonit eurot.

Saaremaa vallavanem Madis Kallas märkis, et soojamajandus on kiirelt muutuv valdkond, mis vajab lähiaastatest pikemat vaadet. Turuväärtuse hindamine annab võimalustest just finantsvaates selgema tervikpildi. „Nüüd, kus turuväärtus on välja selgitatud, arutame seda vallavolikogu fraktsioonide esindajatega ja Kuressaare Soojuse nõukoguga. Samuti tutvustame tulemusi korteriühistutele,” lubas Kallas.

Vallavanema sõnul saab turuväärtuse alusel otsustada ka seda, kas ettevõte jätta sajaprotsendiliselt valla omandisse või kaaluda selle osalist või täielikku müüki. „Mujal Eestis on valdav, et soojaettevõte ei ole kohaliku omavalitsuse omandis. Seetõttu on tekkinud laialdane diskussioon igati loomulik. Müümine saaks siiski toimuda ainult vallavolikogu otsusel,” kinnitas Kallas, lisades, et see tuleks kõne alla vaid sobiva hinna ja kindla investeeringuplaani korral.

Redgate Capitali esindaja Mairo Kaseväli selgitas, et hindamisel on kasutatud kahte eri metoodikat, mis võtavad arvesse nii ettevõtte varasid ja tulevikuväljavaated kui ka mujal Eestis ja Euroopas kaugkütte-ettevõtetega toimunud tehinguid: „Rahahind on praegu madal ja seda on turul palju. Seetõttu on pikaajalist rahavoogu pakkuvad energiavaldkonna ettevõtted kõrges hinnas. Viimased tehingud näitavad, et kaugkütteettevõtete huvi laieneda on suur, mistõttu õnnestunud enampakkumise käigus võiks Kuressaare Soojuse aktsiate müügihind ka meie hinnangust oluliselt kõrgemaks kujuneda.”

Madis Kallas tõdes, et paraku on avalikkuses Kuressaare Soojuse hindamist seostatud võimaliku hinnatõusuga. „Soojuse piirhinna kooskõlastab konkurentsiamet ja see ei sõltu sellest, kas ettevõte on valla omandis või mitte. Arvestades, et praegu kehtiv piirhind on kinnitatud 2013. aasta aprillis ehk pea seitse aastat tagasi, taotleb Kuressaare Soojus uut hinda juba lähiajal. See pole ettevõtte omandivormi ega turuväärtuse hindamisega kuidagi seotud,” sõnas ta.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga