Avaleht Majandus VAATA OTSE I Kliimasõbralik Viking Glory lastakse homme vette
VAATA OTSE I Kliimasõbralik Viking Glory lastakse homme vette

VAATA OTSE I Kliimasõbralik Viking Glory lastakse homme vette

Viking Line’i uue laeva ehitus on jõudnud märkimisväärse verstapostini. Homme, 26. jaanuaril lastakse Viking Glory Hiinas Xiameni laevatehases vette. Pidulikku sündmust saab jälgida otseülekandena YouTube’is. Viking Glory jõuab Turu–Ahvenamaa–Stockholmi liinile järgmise aasta alguses.

„Viking Glory kehastab Viking Line’i usku Läänemere reiside helgesse tulevikku. Märksõnad on jätkusuutlikkus, energiatõhusus ja uuenduslik Põhjamaade disain. Viking Glory on loodud koostöös Soome ja teiste Põhjamaade partneritega, kelle asjatundlikkus ja oskusteave võimaldavad meil peagi tähistada ainulaadse laeva liiniletulekut, ” sõnab Viking Line’i tegevjuht Jan Hanses.

Keskkonnasõbralik laev

Viking Line on teerajaja tuleviku jätkusuutlike reisilaevade väljatöötamisel. 2013. aastal valminud Viking Grace on maailma esimene suur veeldatud maagaasil (LNG) töötav reisilaev, mis on säästvuse eest pälvinud mitmeid auhindu. Uus Viking Glory on Viking Grace’ist suurem, kuid kulutab sellest hoolimata kümmekond protsenti vähem kütust, olles seega üks maailma kõige energiatõhusamaid laevu. Kogu projekti keskmes on olnud energia optimeerimine ja kliimasõbralikud lahendused. Keskkonnatehnoloogia ja uudse interjööri väljatöötamisse kaasati Põhjamaade partnerid: Wärtsilä, ABB Marine, Koncept, Climeon, Kone, Deltamarin, Almaco, Evac, Pointman ja Projektia.

Põhjamaine disain, mis keskendub saarestiku vaatele

Viking Glory abil avab Viking Line reisijatele maailma ühe ilusama saarestiku täiesti uuel moel. Mugava ja vaikse laeva suurtest panoraamakendest avaneb igal aastaajal seninägematu vaade. Interjööri iseloomustab ajatu, samas mänguline disain, põhjamaine valgus, jätkusuutlikkus ja digitaalsed lahendused.

Vette laskmisest saavad osa kõik

Viking Line’i kliendid ja ka laiem avalikkus on üles näidanud suurt huvi uue laeva vastu. Seetõttu on huvilistel võimalus olla tunnistajaks Viking Glory esimesele reisile kuivdokist sadamakai äärde. Samuti tehakse virtuaalne ringkäik laeva pardal. Otseülekande vestlusringis osalevad Viking Line’i tegevjuht, laeva kapten, projektijuht jt.

VAATA! Viking Glory vettelaskmist näidatakse otseülekandena 26. jaanuaril kell 12 Eesti aja järgi!