Avaleht Koos koroonast üle VÄIKEETTEVÕTTED I Tallinn plaanib toetada väikeettevõtete digitaliseerimist
VÄIKEETTEVÕTTED I Tallinn plaanib toetada väikeettevõtete digitaliseerimist

VÄIKEETTEVÕTTED I Tallinn plaanib toetada väikeettevõtete digitaliseerimist

Tallinna linnavalitsus saatis linnavolikogule väikeettevõtja digilahenduste toetuse eelnõu, mille kohaselt soovib linn edendada kasvuambitsiooniga Tallinna tootvate ja teenust osutavate mikro- ja väikeettevõtjate äritegevuse efektiivsust ning ettevõtte loodavat lisandväärtust.

Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on tänane kriis toonud selgelt välja ettevõtete nõrkused ja kasvuvõimalused, mistõttu parim aeg on keskenduda konkurentsivõimet tõstvatele uuendustele. „Koroonaviirusest tingitud eriolukorrast on kasvanud ettevõtete vajadus tootmisprotsessi või teenuse osutamise protsessi digiteerimise, sh e-poe lahenduste juurutamise järele. Väikeettevõtja digilahenduste toetus on üks võimalus panna infotehnoloogilised vahendid oma äriarendusprojekti heaks tööle ning kasvatada ettevõtte tegevuse efektiivsust,“ sõnas Riisalu.

Toetuse eesmärk on muuta uute vajalike infotehnoloogiliste lahenduste kasutuselevõtt Tallinna väikeettevõtjatele lihtsamaks, et parandada nende tootva ja teenust osutava äritegevuse efektiivsust ja kasvatada järjepidevalt konkurentsivõimet.

Toetust võib küsida uue tarkvaralitsentsi soetamiseks, tarkvarateenuse eest tasumiseks kuni 12 kuu jooksul, ettevõtte enda vajadustele vastava individuaalse digilahenduse arenduskuludeks ning lahenduse rakendamisega seotud ühekordseks seadistus- ja koolituskuludeks. Digilahenduseks võib olla uus soetatav personalihaldus- ja turundustarkvara, laohaldussüsteem, e-poe lahendus, broneerimissüsteem jms. Abikõlblik ei ole taotleja põhifunktsioone toetava tarkvara ja kontoritarkvara, näiteks raamatupidamise-, tekstitöötluse-, tabelarvutuse-, kujunduse- või fototöötlusprogrammide soetamine.

Toetuse maksimaalseks summaks on planeeritud 6000 eurot ja omafinantseering peab moodustama vähemalt 30% projekti kogumahust. Toetuse sihtgrupiks on Tallinnasse registreeritud äriühingud, kes on tegutsenud vähemalt ühe majandusaasta ning esitanud äriregistrile vähemalt ühe majandusaasta aruande. Taotleja viimase avaldatud 12 kuu käive peab jääma vahemikku 20 000 kuni 400 000 eurot ning ettevõttes peab olema vähemalt üks täisajaga töökoht viimase kuue kuu jooksul.

Toetuse andmisel on valdkondlikud välistused, sealhulgas kaubandusele ja vahendustegevusele.

Väikeettevõtja digilahenduste toetuse taotlemise kord ning tingimused avaldatakse pärast toetusmeetme vastuvõtmist linnavolikogu poolt Tallinna ettevõtja teemaveebis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga