Avaleht Majandus Valitsus viib RMK peakorteri Sagadisse
Valitsus viib RMK peakorteri Sagadisse

Valitsus viib RMK peakorteri Sagadisse

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) viib 1. märtsiks Tallinnast välja 19 olemasolevat töökohta ja loob pealinnast väljaspool juurde veel kolm uut töökohta.

Sügisel otsustas valitsus muuta RMK põhimäärust ja viia RMK peakontori Lääne-Virumaale Sagadisse. Selle otsusega sooviti Tallinnast välja viia 20 töökohta.

Läbirääkimistes töötajatega saavutati kokkulepped 19 täna Tallinnas töötava inimese töökoha asukoha muutmiseks. Lisaks loob RMK juurde veel kolm uut töökohta, mis asuvad Lääne-Virumaal, Tartu- ja Viljandimaal. Kõige enam töökohti tulebki juurde Lääne-Virumaale: Loobu, Oandu ja Sagadi kontorites leiab töö 10 töötajat.

Nelja võrra suureneb töökohtade arv Rapla maakonnas Rapla kontoris ja Läänemaal, kus saavad täiendust Märjamaa, Nõva ja Piirsalu kontorid. Järvamaal Raval, Pärnumaal Taalis, Tartumaal Tartus ja Viljandimaal Õisus täieneb kontorite töötajate arv ühe võrra.

RMK juhatuse esimees Aigar Kallas hindas läbirääkimisi töötjatega konstruktiivseteks. „Selge on see, et üleöö kedagi töö- ja elukohta vahetama panna pole võimalik. Samas on valitsuse regionaalpoliitika eesmärk inimestele arusaadav ja mõistliku üleminekuaja jooksul ka teostatav.“

Uues peakontoris leiavad töökoha siseauditi talituse ja õigusosakonna juhataja ning kaks IT-spetsialisti. Ka juhatuse esimehe töökoht asub edaspidi Sagadis.

Kallas tõdes, et RMK puhul lihtsustab töökohtade ümberpaigutamist asjaolu, et tööobjekt asub nagunii kontorist väljaspool – metsas. „Tänapäevaste infotehnoloogiliste võimaluste juures polegi suurt vahet, millises kontoris arvutijuhe seina torgatakse või millise suure kuuse alt satelliitühendus luuakse.“