Avaleht Majandus 10 kõige olulisemat tegurit tööandjat valides
10 kõige olulisemat tegurit tööandjat valides

10 kõige olulisemat tegurit tööandjat valides

Rohkem kui 10 000 töötaja ja tööotsija seas korraldatud uuringust selgus, et tööandja valikul on kõige olulisem tegur juhtide usaldusväärsus. CV Keskuse ja Palgainfo Agentuuri suures tööturu-uuringus tõi tervelt 73% töövõtjatest välja, et juhtide sõnad ja teod peavad olema kooskõlas selleks, et ettevõte tööandjana kõnetaks.

„Juba varasemad uuringud on näidanud, kui oluline on juhtide roll ja maine Eesti tööturul. Vingest kontorist ja tasuta kohvist on märksa olulisem inimlik suhtumine ja töötajatega arvestamine,“ ütles CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt. „Jaanuaris teostati Eestis rekordarv kandideerimisi. Tööotsinguid alustas umbes 30 000 töötajat, mis näitab, kui aktiivne on Eesti praegune tööjõuturg. Tänane seis tööturul nõuab juhtidelt suurt pingutust töötajate hoidmisel. Kui miski ettevõttes ei meeldi, võib lahkumisotsus tulla väga kiirelt.“

Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder lisas, et juhtkonna usaldusväärsust, töötajate võrdset kohtlemist ja eetilisust pidasid väga oluliseks suurem osa uuringus osalenud töötajatest olenemata soost, vanusest või haridustasemest.

„Teiste tegurite osas vastajad nii üksmeelsed ei olnud. Näiteks on nooremate vastajate jaoks märksa tähtsam, et organisatsioonis töötamine suurendaks nende väärtust tööturul. Samuti on noorte jaoks olulised arengu- ja karjäärivõimalused ning piisavalt vaba aega. Vanemate inimeste seas oli veidi rohkem neid, kellele oli väga oluline, et organisatsioonis töötaks oma ala professionaalid ning et nad vastutaks ise oma töökorralduse ja -tulemuse eest,“ lisas Kadri Seeder.

Uuringust selgus veel, et madalama palgaga töötajate jaoks on tööandja valikul tähtsad soodustused, mis aitavad neil majanduslikult toime tulla, näiteks soodustingimustel toitlustus ning tööle ja koju transpordikulude hüvitamine. Samuti on neile oluline, et tööandja toetaks tervise edendamist. Kõrgema palgaga töötajate jaoks on aga tähtsad arengu- ja karjäärivõimalused ning professionaalidega koos töötamine.

Palgainfo Agentuur tutvustab uuringu tulemusi ja värskeid e-väljaandeid 14. veebruaril seminaril.

10 kõige olulisemat tegurit tööandja valikul

  1. Juhtkonna sõnad ja teod on kooskõlas (73%)
  2. Tööandja peab alati kinni seadustest (65%)
  3. Tööandja kohtleb kõiki töötajaid võrdselt (64%)
  4. Organisatsioon on stabiilne ja kindel tööandja (61%)
  5. Ebaeetiline käitumine ei ole tööandja juures sallitud (60%)
  6. Mul jääb piisavalt vaba aega hobide, perega jms tegelemiseks (55%)
  7. Tööandja investeerib kaasaegsetesse töövahenditesse (54%)
  8. Tööandja väärtustab töötajate erialast arengut (52%)
  9. Organisatsioon on arenev (48%)
  10. Tööandja on loonud mugava töökeskkonna (48%)

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga