Avaleht Majandus Superangel korraldab Eesti idufirmadele taas konkursi
Superangel korraldab Eesti idufirmadele taas konkursi

Superangel korraldab Eesti idufirmadele taas konkursi

Investeerimisfond Superangel, mille asutajateks on kogenud ettevõtjad ja investorid Veljo Otsason, Rain Rannu ja Marek Kiisa, korraldab taas konkursi Base Camp.

Tehnoloogia iduettevõtted saavad kandideerida Superangeli ja Garage48 korraldatud häkatonil Base Camp osalemiseks. Kuni viiele parimale osalejale tehakse pakkumine kiirendiprogrammiga Alpine House liitumiseks, millega kaasneb kuni 150 000-eurone investeering. Programmis osalejatele pakutakse terve aasta jooksul tuge ja nõu valdkonna tipptegijatelt ja Superangeli investoritelt. Superangel viib osalejad ka USA, Singapuri, Kanada või Euroopa turgudele.

Veljo Otsasoni sõnul investeeritakse suure kasvupotentsiaaliga iduettevõtetesse, mis lahendavad tehnoloogia abil olulisi probleeme ning muudavad maailma ja inimeste elu paremaks. Superangeli fookuses on nii tarkvara kui ka riistvara-robootika ning huviorbiidis on tehisintellekti, masinnägemise ja keeletehnoloogia rakendused.

“Sellised maailma edukaimad ettevõtted nagu Apple, Google ja Tesla on rajatud ja arendatud ingelinvestorite ja riskikapitali toel. Olen täiesti veendunud, et kümne aasta pärast paneme ka Eesti tehnoloogiafirma maailmahiidudega samasse ritta,” sõnas Otsason.

Häkatonile on oodatud osalema ka ettevõtlikud spetsialistid, kes sooviksid kas 48 tunniks või pikemaks koostööks liituda mõne idufirmaga. Oodatud on näiteks insenerid, andmeteadlased, disainerid, sotsiaalmeedia ja turunduse professionaalid.

Kandideerimine märtsis toimuvale Base Campile on avatud 20. veebruarini.

Base Camp toimub neljandat korda. Selle vilistlaste hulka kuuluvad Lumebot, Kingdom Technologies, Montonio, Remato, Snackable ja paljud teised Eesti tehnoloogiavaldkonna iduettevõtted.

Alpine House’i aitab ellu viia Startup Estonia.

Superangel One investeerib varase staadiumi tehnoloogiaettevõtetesse. Fondi on tänaseks kaasatud 16 miljonit eurot, millest 4,2 miljonit eurot on nurgakiviinvestorina paigutanud Kredexi tütarettevõte ja riikliku riskikapitalifondi valitseja Smartcap.

Superangeli asutajad ja fondi investorid on olnud selliste Eesti edulugude alguse juures nagu Bolt, Veriff, Fortumo, Grabcad, Planet OS, Monese, Transferwise, Scoro ja Pipedrive. Kokku plaanib Superangeli esimene fond investeerida 40 varajase faasi tehnoloogiaettevõttesse.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga