Avaleht Majandus Adven ehitab Valiole biokatlamaja
Adven ehitab Valiole biokatlamaja

Adven ehitab Valiole biokatlamaja

Adven ehitab Valio Pitäjänmäki mahlatehase laienenud tootmisvajaduse katteks 2-megavatise biokatlamaja, millega heitkogused vähenevad enam kui 2000 tonni.

Valio Seinäjoki tehasesse ehitab Adven katlamaja, mis lisab tootmisele 4 megavatti võimsust ja vähendab süsinikdioksiidi heitkoguseid 15 000 tonni aastas.

„Töökindlus on meie jaoks äärmiselt oluline ja Adven on Seinäjoki tehasele pakkunud väga kõrget varustuskindlust. Meil toimub tootmisprotsess pidevalt, seega pausid on välistatud. Olulised aspektid, mis mõjutavad energiapartneri valimist, on muidugi projektide tasuvus ja veelgi suuremal määral jätkusuutlikkus,“ rääkis Valio energiajuht Peter Fabritius.

“Valio pikaajaline eesmärk on kogu tootmisahelas saavutada 2035. aastaks süsinikneutraalsus. Üleminek soojusenergia tootmisel heitmevabadele kütustele on selle strateegiaga kooskõlas,” täpsustas ta.

Seinäjoki uus katlamaja hakkab tootma energiat, kasutades kohalikku päritolu puidupõhiseid biokütuseid. See vähendab märkimisväärselt kasutatud õli kogust. Pitäjänmäel toodeti energiat maagaasiga, uus energiajaam hakkab aga kasutama peamiselt biokütuseid.