1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. Algab ettevõtete emotsionaalse enesetunde testimine
Algab ettevõtete emotsionaalse enesetunde testimine

Algab ettevõtete emotsionaalse enesetunde testimine

Peaasi.ee kutsub ettevõtteid osalema emotsionaalse enesetunde testimises, mille tulemuste põhjal on võimalik pöörata organisatsioonis teadlikult tähelepanu töökeskkonnas esinevatele vaimse tervise raskustele ning pakkuda töötajatele teadmisi oma vaimse tervise hoidmiseks.

„Vaimse tervise häired on teisel kohal töövõime vähenemise põhjustest, mis tähendab, et kõik töötajad ja tööandjad puutuvad nendega otseselt või kaudselt kokku. Töötajate vaimne tervis on ka tööandjate vastutus. Vahel piisab ka väiksest muutusest töökeskkonnas- või korralduses, et pakkuda töötajatele vaimset tervist toetavat keskkonda,“ rääkis Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

Testimises osalemiseks saab ettevõtte registreerida hiljemalt 6. märtsiks: SIIN!

Foto: Pixabay

Testi saab täita anonüümselt, mille järel saadetakse tulemuste kohta tagasiside koos soovitustega vaimse tervise tugevdamiseks. Ettevõtted, kus on rohkem kui kümme testi täitjat, saavad koondtulemuse oma ettevõtte kohta Peaasi.ee meeskonnalt. Koos organisatsiooni koondtulemustega on võimalik saada ka esmaseid soovitusi, kuidas oma töötajaid toetada.

2022. aastal testimises osalenud organisatsioonid saavad võrrelda oma eelmise aasta koondtulemusi käesoleva aasta omadega.

„Eelmisel aastal läbiviidud testimisest selgus, et 63% töötajatest on tundnud vaimset kurnatust ning enam kui 30% on tundnud depressiooni ja ärevuse tunnuseid ning uneraskusi. Töötaja, kes kogeb vaimse tervise raskusi võib jätkata küll tööülesannete täitmist, kuid anda endast sealjuures miinimumi. Tööandjale on vaimse tervise probleemide ennetamine majanduslikust seisukohast soodsam kui tagajärgedega tegelemine,“ selgitas Anna-Kaisa Oidermaa.

Emotsionaalse enesetunde testi täitmise järel saavad ettevõtted osa võtta 13. märtsist 16. aprillini toimuvast vaimse tervise vitamiinikuurist. Peaasi.ee vaimse tervise vitamiinikuur koosneb viiest teemanädalast, mida saab ette võtta koos töökaaslastega, õpilaste, pere või sõpradega ja ka üksinda, et turgutada oma vaimset tervist.

Head Uudised GoodNews