Avaleht Äri Bercman jätkab kasvukursil
Bercman jätkab kasvukursil

Bercman jätkab kasvukursil

Nasdaq First Northil noteeritud Eesti tehnoloogiaettevõtte AS-i Bercman Technologies 2022. aasta kuue kuu konsolideeritud müügikäive ulatus 800 000 euroni. Aasta tagasi oli ettevõtte müügitulu võrreldaval perioodil 3115 eurot.

Nutikas ülekäigurada. Foto: Bercman Technologies

Täna avaldatud vahearuande põhjal paigaldas Bercman esimesel poolaastal uue põlvkonna nutikaid ülekäiguradasid Tallinnas Tehnopoli ja Ülemiste linnakutesse, Haapsallu, Kuressaarde, Sauele ja Viimsisse. Lisaks võideti hange tarkade ohutussüsteemide paigaldamiseks Narva-Jõesuusse tähtajaga kolmandas kvartalis. Väljaspoole Eestit tarniti
turvalise ja ühendatud liiklustaristu seadmeid Kreekasse, Šveitsi ja Leetu. Bercmani tütarettevõte Krakul OÜ jätkas tööd pikaajaliste kliendiprojektidega ning eksportis asjade interneti ja autonoomsete süsteemide lahendusi esimesel poolaastal Soome, Lätti, Singapuri, Šveitsi, Saksamaale ja USA-sse.

Poolaasta oluliste tegevustena toob ettevõte välja ka osalemise erinevates teadus- ja arendusprojektides ning panuse sektori ärikeskkonna ja partnervõrgustiku arengusse. Omatoodete ja arenduslahenduste tutvustamiseks  osaleti mitmetel ärivisiitidel ja messidel Euroopas ning äriväljavaadete selgitamiseks kohtuti valdkonna esindajatega nii Aasia kui Põhja-Ameerika suunal.

Nutikas ülekäigurada. Foto: Bercman Technologies

Vaatamata olulisele kasvule käibenumbrites andis ettevõte teada, et vähendab käesoleva aasta käibeprognoosi 2,445 miljonilt eurolt 1,80 miljonile eurole. ”Korrigeerime prognoose tingituna kevadisest investeerimiskava mittetäitumisest ning üleüldisest majanduslikust konjunktuurist,” tõi ettevõtte tegevjuht Mart Suurkask välja põhjused, miks müügiootusi langetati. Suurkase sõnul on Covid-19 pandeemia poolt põhjustatud tarnekriisi mõju küll taandumas, aga Venemaa-Ukraina sõjast, hoogustunud inflatsioonist ja energiaturu suundumusest tingitud pessimistlik majanduslik üldseisund on omatoodete müügiprotsessi aeglustanud.

“Aktsionäridele soovin kinnitada, et teeme põhjalikku tööd selleks, et müügiprognoosid saaksid täidetud ning tehnoloogilised lahendused ja teenused jõuaksid grupi klientideni ootuspäraselt,” rõhutas Suurkask ja lisas, et teisel poolaastal on ettevõtet ootamas ridamisi töid, mille kokkulepped varasemast juba tehtud.

Nutikas ülekäigurada. Foto: Bercman Technologies

Eksportturgudel toimub nutikate ülekäiguradade paigaldus teisel poolaastal Ühendkuningriiki, Kreekasse ja Horvaatiasse ning pilootprojektidega plaanitakse alustada uutel turgudel Belgias, Soomes ja Slovakkias. Käimas on suhtlus veel mitme uue võimaliku edasimüügipartneriga Poolas ja teistes Euroopa riikides. Eestis alustatakse teisel poolaastal plaanide kohaselt 14 ülekäigurajast ja keskmise kiiruse mõõtmise süsteemist koosneva Põlva nutitee lahenduse rajamisega. Uued ülekäigurajad saavad endale lisaks Narva-Jõesuule ka Elva ja Haapsalu.

“Valdkonna potentsiaali ja turu arengufaasi arvesse võttes näeme, et üleüldine turukeskkond on meie tegevusvaldkonnas jätkuvas kasvutrendis ning vajadus tehnoloogiliste lahenduste ja riistvara- ning tarkvaraarenduse järele pole maailmast kuskile kadunud,” lausus Suurkask kindlalt ettevõtte teise poolaasta tegemistest rääkides.