Avaleht Majandus CV Online käivitab kampaania “Rohkem kui lihtsalt amet”
CV Online käivitab kampaania “Rohkem kui lihtsalt amet”

CV Online käivitab kampaania “Rohkem kui lihtsalt amet”

Tänasest käivitab CV Online Estonia üle-eestilise sotsiaalkampaania “Rohkem kui lihtsalt amet”, mille eesmärk on julgustada inimesi pöörama tähelepanu erinevate rollide tasakaalule elus, julgustada erinevaid rolle julgemalt näitama ja nende eest seisma ka töökeskkonnas.

Tööturg liigub üha enam selles suunas, et värvatakse ennekõike inimest, mitte ametit. Inimeseks olemine tähendab, et ollakse tööl inimestega, kes on lisaks müügijuhiametile ka näiteks kellegi poeg, sõber, isa, tervisesportlane, koorilaulja, humorist, kokandusfänn jne.

„Enamike inimeste jaoks moodustab töö nende elust kolmandiku, mis moodustab keskmiselt ühe inimese tööelust 90 000 tundi. Seda on palju ja paratamatult defineerib see meid inimestena, võimendab meie tööalast rolli ja kipub varjutama kõik ülejäänud rollid, mis on samuti olulised. Soovime panna inimesi mõtlema oma (elu)rollide peale laiemalt. Kas see, mida elus tõeliselt oluliseks peame ja väärtustame, on meie igapäevases käitumises näha. Kui on, siis suurepärane. Kui ei ole, siis tõenäoliselt tekitab see rahutust ja rahulolematust, millega on mõistlik teadlikult tegeleda juba täna,“ ütles CV Online Estonia turundusjuht Maris Viires.

CV Online Estonia viis jaanuarikuu lõpul läbi kampaania eesmärki toetava küsitluse, kus osales ühtekokku 543 inimest. Küsitluse vastustest selgus, et lausa 70% inimestest tunnevad, et igapäevased rollid kannatavad töörolli tõttu. Esines näiteid, kus töö tuleb kaasa ka pereüritustele või tekib paratamatult hetki, kus igapäevased rollid jäävad abikaasa kanda. Igapäevaste rollidena märgiti lisaks töörollile: ema või isa roll, tütre või poja roll, elukaaslase roll, sõbra roll, iseendana olemise roll.

Koguni 37% ei saa endale tööajal tööväliste küsimustega tegelemist lubada. Toodi välja usaldamatust tööandja ja töötaja vahel, ebameeldivat sisekliimat või tööstressi, mis takistab tööajal ’isikliku eluga’ tegelemist, kui olukord seda nõuab. Üllatuseks enam kui pooled (55%) ei saa endale lubada tööpäeva algusest hilisemat saabumist. Rõõmu saavad tunda vähesed (14%), kes saavad seda endale lubada lausa väga tihti. 31% inimestest tunnevad, et nad ei saa olla tööl päris nemad ise. Kannavad maski, varjates enda igapäevaseid rolle. Siinkohal märkisid vastajad, et ühtegi rolli ei saa jätta tööajal tahaplaanile, sest see loob inimesest terviku. Samas leidus ka neid, kes leiavad, et tööaeg on ettenähtud vaid töö tegemiseks.

Mullu korraldas ettevõte kampaania “Mina tean”.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga