Avaleht Uudis EAS avas kandideerimisvooru rahvusvahelise eksperdi kaasamisele
EAS avas kandideerimisvooru rahvusvahelise eksperdi kaasamisele

EAS avas kandideerimisvooru rahvusvahelise eksperdi kaasamisele

EAS avas 6. septembril kandideerimisvooru teenusele, mille abil saavad ettevõtted kaasata rahvusvahelise kogemusega ekspordi- ja tootearenduse eksperte.

EAS-i ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhi Mihkel Tammo sõnul pakub rahvusvaheliste ekspertide kaasamise teenus rohkelt võimalusi ettevõtte parendamiseks ja konkurentsivõimelisemaks muutmiseks, et seeläbi ekspordimüüki kasvatada. Eesmärk on aidata eksportivaid ettevõtteid olukordades, kus uutele turgudele sisenemisel või laienemisel jääb vajaka teadmistest ja oskustest.

„See on hea võimalus kuulda nõuandeid kelleltki „väljastpoolt maja“, kes näeb hoopis teist pilti. Eesti ettevõtetel on võimalik kaasata eksperte kogu maailmast – võimalik on leida endale täpselt selline professionaal, kes tunneb ettevõtte valdkonda ja oskab anda nõu vastavalt selle spetsiifikale,” sõnas Tammo.

„Meie senine kogemus näitab, et ei ole mõistlik võtta esimest ettejuhtuvat eksperti, vaid mõelda põhjalikult läbi, mida ettevõttel on vaja teha ning mis oskuste ja profiiliga inimene kõige paremini ettevõtte arenguvajadustele vastaks,“ selgitas Tammo ja rõhutas, et ettevõttel peab olema aega eksperdiga tegeleda, sest ekspert üksinda ettevõttes tööd ära ei tee. Oluline on koostöö.

Rootsi, Norra, Saksamaa, Hiina ja Araabia Ühendemiraatide turu jaoks aitab ettevõttel eksperdi leida EAS partneritega. Juhul, kui ettevõttel on juba olemas sobiv ekspert, kelle abi soovitakse kasutada, on võimalik teenusesse siseneda ka oma eksperdiga, nii loetletud kui ka teiste sihtturgude puhul. Sellisel juhul on eksperdile kehtestatud kindlad nõuded.

Teenusesse kandideerimiseks tuleb täita ankeet, mis lisatakse teenuselehele kandideerimise avamisel. Teine kandideerimisvoor kestab 1. detsembrini.

Ettevõttel on võimalus kasutada eksperti kuni 12 kuud. EAS kompenseerib ettevõttele 50% eksperdi tasust, kuid mitte rohkem kui 10 000 eurot ühe eksperdi kohta. Teenust kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.