Avaleht Majandus Eesti ettevõtjad on Aafrika innovatsioonifoorumil
Eesti ettevõtjad on Aafrika innovatsioonifoorumil

Eesti ettevõtjad on Aafrika innovatsioonifoorumil

Eesti IT-ettevõtjad võtavad sellel nädalal osa Rwanda pealinnas Kigalis toimuvast tippkohtumisest Transform Africa, mille raames ollakse juba teist korda väljas e-Eesti lahendusi tutvustava paviljoniga.

„Eestis oleme aastatega ja piiratud vahenditega ehitanud e-riigi, mis tõesti töötab: meil on teenused, mis parandavad inimeste eluolu ja ettevõtluskeskkonda reaalselt, igapäevaselt,“ sõnas majandusministeeriumi side- ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut. „See on põhjus, miks käiakse Eestis meie kogemust kaemas ja tahetakse nii Aafrikas kui ka mujal Eesti lahendusi ja kogemusi üle võtta. Riigi ja erasektori koostöös katsume sellest huvist reaalseid ekspordivõimalusi luua, sh seekordsel Transform Africa üritusel osalemisel jõude ühendades.“

Kaubandus-tööstuskoja peadirektori Mait Paltsi sõnul otsivad Aafrika riigid aktiivselt võimalusi avalike teenuste ja süsteemide digitaliseerimiseks. „Eesti ettevõtjad on väga heas seisus, sest lisaks e-riigi kogemusele Eestist on nüüdseks saadud esmased kogemused sealses piirkonnas. Aga selleks, et seni saavutatu looks uusi võimalusi ja meie ettevõtjatel läheks jätkuvalt hästi, on tähtis aktiivselt panustada ja kohal olla,“ selgitas Palts

16. mail toimub praktiline seminar, kus Eesti ettevõtted tutvustavad seda, kuidas digilahendused 1,2 miljardi Aafrika kodaniku elukorraldust lihtsustada saavad. “Näitame, et digitaliseerimine võimaldab kokku hoida töötunde ja tõsta efektiivsust,” selgitab Eesti IKT klastri juht Doris Põld. “Hästi funktsioneeriv e-riik on nähtamatu, päevade asemel saab asjad aetud sekunditega. Meile harjumuspäraseid digilahendusi saab kohandada ka teistes riikides. Seepärast pole liialdus öelda, et me aitame klastriga riikidel ja organisatsioonidel jõuda maailmatasemel digitaalsete ühiskondadeni.”

Eesti ettevõtjad osalevad tippkohtumise raames toimuvatel paneelaruteludel. Tippkohtumiseväliselt toimus kohtumine Rwanda innovatsiooniministri Paula Ingabirega.

Kaubandus-tööstuskoja ja Eesti IKT klastri korraldatav Eesti IKT-sektori visiit Rwandasse toimub 13.-17. maini. Äridelegatsiooni kuuluvad 13 inimest kaheksast Eesti IKT-ettevõttest: Net Group,  Go Swift, Aktors, Reach-U, Cybernetica, Raul Walter, B.EST Solutions Estonia ja Nortal. Delegatsiooni juhib Siim Sikkut.