Avaleht Majandus Eesti tuli viie hulka finantstehnoloogiate käivitamise edetabelis
Eesti tuli viie hulka finantstehnoloogiate käivitamise edetabelis

Eesti tuli viie hulka finantstehnoloogiate käivitamise edetabelis

Eesti paistis positiivselt silma rahvusvahelises uuringus Startup Genome, mida peetakse uuendusliku ja karmi metoodika tõttu maailma kõige põhjalikumaks sellelaadseks.

Kuigi Eesti osales vähendatud mahus, leidsime äramärkimise tervelt kahes kategoorias: Eesti tuli viie parima hulka finantstehnoloogiate käivitamise edetabelis ja oli kümne kõige taskukohasema talendipangaga ökosüsteemi seas.

Startup Estonia juhi Maarika Truu sõnul annab sellistes uuringutes osalemine hea ülevaate globaalsetest arengusuundadest ning toob välja ka riikide ökosüsteemide tugevusi ja arengukohti. „Viimase kahe ja poole aasta jooksul oleme kasvatanud oma iduettevõtete ökosüsteemi koguväärtuse ligi 1,1 miljardi euroni. Meie suurima potentsiaaliga idusektorid on finantstehnoloogiad ja küberturvalisus. Aga kuigi on oluline teada oma konkurentsieeliseid, peame hoolitsema, et Eestis oleks hea idufirmat luua ja arendada kõigis sektorites.“

Globaalselt on kõige kiiremini kasvavad iduettevõtlussektorid robootika ja arenenud tootmine, plokiahelatehnoloogiad, põllumajandustehnoloogia ja toidutehnoloogia ning tehisintellekti-, suurandmete- ja analüüsisektor.