Avaleht Majandus VIDEO: Soome koomik reklaamib Eestit
VIDEO: Soome koomik reklaamib Eestit

VIDEO: Soome koomik reklaamib Eestit

EAS-i turismiarenduskeskusel Visit Estonia valmivad Eestis sündinud Soome koomiku Antto Terrasega videod, mis tutvustavad soomlastele, kui palju külastamisväärseid kohti ootab ainult lühikese laevasõidu kaugusel.

„Minu kaasmaalased on kaua olnud pimestatud peamiselt Tallinnast. See on üks visa tõbi, mis on ka mind ennast vaevanud,“ kirjeldab 1991. aastal Soome kolinud Terras soomlaste suhet tema endisesse kodumaasse.

Täiesti ilma naljata lisab koomik, et kaks nädalat filmitud ringreis kõigis Eesti maakondades on tema silmaringi oluliselt avardanud: „Kõige rabavamad, lõbusamad ja maitsvamad elamused ei piirdu sugugi Eesti pealinnaga, vaid neid võib leida ka sügavalt sisemaalt, kaunitelt Eesti saartelt ja idas suurejoonelise industriaalajaloo paikadest.“

Nii nagu on kuulus kõnekäänd „Kõik teed viivad Rooma“, on Terrase ringreisi filmiprojekti nimi „Kaikki tiet vievät Viroon“. EAS-i turismiarenduskeskuse direktori Margus Sameli sõnul on Visit Estonial selle pealkirjaga tõsi taga.

„Soomlased armastavad väga reisida omal maal. Ka Eesti siseturism näitab kuust kuusse ja aastast aastasse rekordnumbreid. Siseturismi õitseng mõlemal pool tõestab, et liigne tuntus kindlasti reisimotivatsiooni ära ei võta. Eesti turismi arendajate püüd on kahe naaberrahva vahelt nähtamatu tõke maha võtta, et soomlased hakkaks Eestit tajuma kui mõnusat võimalust avastada uut,“ selgitas Sameli.

Idee koostööd teha tuli jaanuaris Põhjamaade suurimal turismisündmusel Matka messil Helsingis, kus Visit Estonia korraldas populaarse pressikonverentsi Soome ajakirjanikele. Ka selle raames vahendas Eesti elamusi soomlastele just Terras. Eesti turismiarendajatele sai sümpaatseks huumor ja südamlikkus, millega Terras suhtub nii eestlastesse kui ka soomlastesse.