1. Avaleht
  2. Toode
  3. Eestit on tabanud elektritõukside buum – mis need on ja kuidas endale sobiv valida?
Eestit on tabanud elektritõukside buum – mis need on ja kuidas endale sobiv valida?

Eestit on tabanud elektritõukside buum – mis need on ja kuidas endale sobiv valida?

Linnas sõitvate elektriliste tõukerataste populaarsus ja hulk kasvavad väga kiires tempos. Liikumisvahendite lihtsus ja taskukohane hind meelitavad aina enam soovijaid linnas kiiremini liiklema ning ummikuid vältima.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomannsõnab, et viimase aasta jooksul on elektriliste tõukerataste ehk e-tõukerataste populaarsus hüppeliselt tõusnud. „Ummikud ja tihe liiklus kesklinnas on inimesi tüüdanud juba aastaid ja siinpuhul polegi imestada, et e-tõukerattad niivõrd populaarseks on saanud. Võimalus sõita kiirelt punktist A punkti B ja seda taskukohase hinnaga, on kahtlemata suurimaks ostuargumendiks.“

Möödunud aastaga võrreldes on tänaseks hetkeks tõusnud elektriliste tõukerataste müük Elisa e-poes rohkem kui kahekordseks, täpsemalt ligi 165 protsenti. Enim müüdi Xiaomi Mi Electric Scooter tõukeratast.

Võrreldes jalgrattaga on tõukeratas kordades kompaktsem ja nii ei saa ka kontrolör kurjaks, kui nobeda liiklusvahendiga rongi astud. „Sõitmine võib küll lõbus olla, kuid tasub meeles pidada, et tegu pole mänguasjaga. Levinumad mudelid sõidavad kiirustel 20-30km/h ja seega on kindlasti oluline turvalisus ning kiivri kandmine,“ lisab Ploomann.

Kui on soov muretseda tööl või koolis käimiseks e-tõukeratas, tuleb leida endale sobivaim. Valimisel tuleks arvesse võtta igapäevast kilometraaži ja maastiku. Enamike elektrooniliste tõukerataste sõiduulatus jääb 20-30 km vahemikku, kuid on ka erandeid nagu näiteks Xiaomi Scooter Pro, mis võimaldab sõita kuni 45 km ühe laadimisega.

Tasub ka uurida, mis tüüpi rehve tõukeratas kasutab – täiskummrattad või õhkrehv. Viimasega on mugavam sõita konarlikumal ja ebatasasemal pinnal. Kui teed on aga siledad, on mugav sõita ka täiskummratastega tõuksiga. Enne tänavale suundumist tuleks kindlasti harjutada sõitmist ka mõnel avatud platsil või tühjas parklas, et tunnetada elektrilise tõukeratta omadusi ja eripära. Sõitmine on sealjuures imelihtne ja paari minutiga võib igaüks tõukeratta peal ringi tuhiseda.

Paljudel elektrilistel tõukeratastel on ka äpid, kust on võimalik jälgida sõidukiirust, läbitud distantsi ja palju veel tõukerattaga sõita saab.

Populaarsemad mudelid on hetkel Segway ES1 ja Xiaomi Mi Electric Scooter. Mõlemast mudelist jõuavad müügile lähinädalatel ka võimsamad versioonid Segway ES2 ja Xiaomi Electric Scooter Pro. Kõik nimetatud mudelid kannavad kuni 100 kg sõitjat ja omavad püsikiiruse hoidjat.

Lähemalt on võimalik tutvuda tõukeratastega siin!

Head Uudised GoodNews