Avaleht Äri Fahle Pargis avati Eesti esimene apelsinipuudega galeriitänav
Fahle Pargis avati Eesti esimene apelsinipuudega galeriitänav

Fahle Pargis avati Eesti esimene apelsinipuudega galeriitänav

Talinna endisesse tselluloosivabriku kvartalisse rajatud elu- ja ärikvartalis Fahle Pargis avati Eesti esimene klaaskatusega galeriitänav, kus saab jalutada apelsini-, sidruni-, viigimarja- ja granaatõunapuude ja magnooliate all ja kogeda suvetunnet igal aastaajal. Galeriitänav kujuneb Fahle Pargis värskelt valminud 32 000-ruutmeetrise ala südameks ja ühendab ehituse esimestes etappides valminud büroopindasid.

„Vaatamata koroonaga seotud keerulisele majanduslikule olukorrale on enamik galeriitänavaäärseid pindasid juba välja renditud. Tänavale avanevad Töötukassa Karjäärikeskuse, Stora Enso, Miele ja teiste ettevõtete peauksed ning ühendused Postimees Grupi ja Apollo kontoritega. Avamist ootavad Tallinna tuntud liharestoran ja kohvipood Caffeine. Ruumi on pakkuda veel ühele spordiklubile ning toitlustajale ja mõnele kontorile,“ rääkis Fahle Pargi müügidirektor Einar Niin.

Tänava temperatuur on talvekuudel 16-20 kraadi vahel, mis sobib hästi nii külastajatele kui ka taimedele. Eksootilise haljastuse ja terrasside vahel voolavad ojad, kuhu peagi tuuakse ka väikesed kalad. Mööda galeriitänava ajaloolisi paeseinu ronivad taimed, millele tänava klaaskatus tagab piisava valguse ja soojuse.

Einar Niine sõnul on arendaja eesmärk kujundada õhulisest sisetänavast uus kuum koht restoranide, erinevate sündmuste, sportimisvõimaluste ning kontorite jaoks. „Galeriitänava erinevaid ruumilahendusi kombineerides saab luua avaramaid ja privaatsemaid alasid konverentside, õhtusöökide, bankettide ja vastuvõttude korraldamiseks. Koroonatingimustes saab korraldada kohtumisi väiksematele seltskondadele, mis arvestavad riiklikult etteantud piirangutega,“ selgitas Niin. Parkimisvõimalusi saab pakkuda ligi 1000 autole. Hea ühistranspordiühendus ning bussi- ja lennujaama lähedus muudab Fahle Pargi kergesti ligipääsetavaks igast suunast tulijale.

„Aktiivsemale tänavaelule saab tõelise hoo sisse puhuda siiski alles piirangute kadumisel, kui toimub tänava ametlik avamine ning restoranid ja kohvikud saavad külastajatele uksed avada. Sellele vaatamata on tänav nüüdsest erinevatele väiksemate sündmuste korraldamiseks ja kõikidele uudistajatele avatud ning pakub suviselt rohelisi ja soojasid kogemusi,“ lausus Einar Niin.

Fahle Pargi arendaja Fausto Capital on alates 2004. aastast büroo- ja kaubanduspindade arenduse, üürimise ja haldamisega tegelev ettevõtetegrupp. Fausto on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille portfelli kuulub kokku üle 90 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinda (Fahle Park, Kompassi maja, Maakri ärimaja, Tartu Telia ärihoone, Vironia keskus, Rappeli keskus, mitmed Maxima ja Selveri kaubanduskeskused jne). Fausto Capitali varade maht on üle 150 miljoni euro.