Avaleht Äri Suur edetabel: millised nutiseadmed olid 2020. aastal eestlaste lemmikud?
Suur edetabel: millised nutiseadmed olid 2020. aastal eestlaste lemmikud?

Suur edetabel: millised nutiseadmed olid 2020. aastal eestlaste lemmikud?

Möödunud aastal olid eestlased mõnevõrra kokkuhoidlikumad, sest peamiselt osteti taskukohasema hinnaga nutiseadmeid. Nutitelefonide müük tõusis aastaga kuus protsenti ja enim ostetud seade oli Samsung Galaxy A20e.

2020. aasta möödus maailmselt üle kivide ja kändude, kuid eestlaste nutilembust see ei maandanud. Möödunud aastal soetati Elisast nutitelefone kuus protsenti rohkem kui 2019. aastal, kõne- ehk nuputelefonide müük seevastu langes seitsme protsendi võrra.

Enim osteti telefone Samsungilt, kelle edu populaarsuselt teisel kohal oleva Apple ees oli pea kahekordne. Lisaks läksid eestlaste seas hästi kaubaks ka Huawei, Xiaomi ja Nokia nutitelefonid.

Kõige populaarsem ja ostetum telefon oli möödunud aastal Samsung Galaxy A20e, mis pakkus väikse hinnasildi eest tohutult palju võimalusi nutivõlude nautimiseks. Populaarsed olid ka Huawei P30 Lite, Samsung A71 ja Apple iPhone 7, millel täitub tänavu viis aastat esmasest väljalaskest. Nutitelefonide keskmine hind püsis 2019. aastaga samal tasemel ehk 390 euro piires.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann sõnas, et möödunud aastal tuli turule palju väga häid tippklassi nutitelefone, kuid ärev ja ebaselge olukord maailmas suunas paljusid taskukohasemaid seadmeid soetama. „Soodsama hinnaklassi nutiseadmed pole enam ammu kompromiss hinna ja kvaliteedi suhtes ning seda näitab ka klientide suurenev nõudlus taskukohaste seadmete järele. Näiteks uus Apple iPhone SE ja Huawei P30 Lite toovad tippklassi omadused nendenigi, kes ei tunne vajadust tehnikamaailma võimsamate seadmete järgi.“

Sülearvutite müügis tõi aasta kaasa ligi 50 protsendilise tõusu ja seda esimesel poolel, kui paljud eestlased suundusid kodukontoritesse. Sarnaselt nutitelefonidele jäi muutumatuna ka sülearvutite keskmine hind, mis oli 850 eurot. „Nõudlus sülearvutite segmendis oli kevadel tohutu, mille tõttu jäid paljudel edasimüüjatel ka laod hõredaks ning klientidele soovitud seadmeid kahjuks ei jagunud,“ sõnas Ploomann.

Populaarseim sülearvuti oli puutetundliku ekraaniga Lenovo IdeaPad C340. Populaarsed olid ka Huawei MateBook D, Honor MagicBook 14 ja 2020 aasta Apple MacBook Air.

Tahvelarvutiteid osteti möödunud aastal Elisast vähem, kuid see-eest eelistati kallemaid seadmeid. Enim osteti Samsung Galaxy Tab A 2019 aasta mudelit, kuid populaarsed olid ka Huawei MediaPad T5 ja seitsmenda generatsiooni Apple iPad.

2020. aasta TOP nutitelefonibrändid Elisas:

Samsung
Apple
Huawei
Xiaomi
Nokia

2020. aastal Elisas enim müüdud nutitelefonid:

Samsung Galaxy A20e
Huawei P30 Lite
Samsung Galaxy A51
Samsung Galaxy A21s
Samsung Galaxy A41
Samsung Galaxy A71
Huawei Y7 (2019)
Samsung Galaxy A40
Apple iPhone 7
Apple iPhone SE 2020 64GB

2020. aastal Elisas enim müüdud tahvel- ja sülearvutid:

Samsung Galaxy Tab A
Huawei MediaPad T5 10
Lenovo IdeaPad C340
Lenovo IdeaPad S340
Huawei MateBook D 15
Honor MagicBook 14
Lenovo IdeaPad 5
Apple MacBook Air 13
Samsung Galaxy Tab S5e
Apple iPad 2019