Avaleht Majandus Hilton loobub 2025. aastaks puurikanade munadest
Hilton loobub 2025. aastaks puurikanade munadest

Hilton loobub 2025. aastaks puurikanade munadest

Loomakaitseorganisatsioonid üle maailma on veennud üht juhtivat hotelliketti loobuma puurikanade munadest aastaks 2025.

Hiltoni puurivaba eeskiri hakkab kehtima kõikidele hotellidele ja kuurortidele, sealhulgas kaubamärkidele nagu Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria ja Embassy Suites. Eeskiri puudutab kõiki munatooteid ja nõuab ka iga-aastast raporteerimist. Hetkel tegutseb Hilton 106 erinevas riigis, kaasa arvatud Eestis.

Loomakaitsjate rahvusvahelise mõjutuskampaania eesvedajaks oli koostöövõrgustik Open Wing Alliance, mille üheks liikmeks on Eestis tegutsev Nähtamatud Loomad. Globaalne kampaania tõi kokku 63 erinevat loomakaitseorganisatsiooni, et parandada koos kanade heaolu tööstusfarmides ja kutsuda üles juhtivaid hotelle käituma vastutustundlikult.

“Hiltoni otsus seab majutus- ja toitlustussektorile uue särava standardi ning vähendab loomade väärkohtlemist märkimisväärselt,” ütles Nähtamatute Loomade juht Kristina Mering. “Lisaks kaitseb see tarbijate huve: klient eeldab, et makstes majutuse eest preemiumhinda, on ka tema hommikune munapuder parima võimaliku kvaliteediga. Selle arvelt ei tohiks teenusepakkujad teha järeleandmisi.”

Puurikanade heaolu teema kogub maailmas aina enam tähelepanu. Kanad veedavad elu väikestes ebasanitaarsetes puurides, milles neil liikumisvõimalus puudub. Kitsastes tingimustes jäävad kanade jäsemed tihti puurivõrede külge kinni, mis põhjustab luumurde, sulgede kaotust ja isegi surnuks tallamist teiste kanade poolt.

Lisaks Hiltonile on kuulsatest hotellikettidest puurivaba otsuse vastu võtnud Marriott International, Accor Hotels, Hyatt ja Intercontinental Hotels.