1. Avaleht
  2. Äri
  3. IT-firma Datafox kasvatas hoolimata koroonakriisist nii käivet kui kasumit
IT-firma Datafox kasvatas hoolimata koroonakriisist nii käivet kui kasumit

IT-firma Datafox kasvatas hoolimata koroonakriisist nii käivet kui kasumit

Vaatamata koroonakriisile kasvatas kodumaine IT-firma Datafox eelmisel aastal müügitulu 17% enam kui 6 miljoni euroni ja suurendas ärikasumit 15% 345 000 euroni.

Datafoxi juhatuse liikme ja finantsjuhi Risto Kiilbergi sõnul andis peamise panuse tulude suurenemisse teist aastat järjest ligikaudu poole võrra kasvanud püsiteenuste maht, mis tänaseks ulatub ligi kolmandikuni ettevõtte kogukäibest.

„Seejuures kasvas eelmisel aastal 60% teenuspõhine IT (IT as a service), kus klient saab kogu vajaliku IT-lahenduse kuutasu eest ilma, et peaks ise investeerima sentigi riist- ja tarkvarasse,“ lausus ta. „Suutsime vaatamata koroonakriisist tingitud majandussurutisele suurendada käivet tänu sellele, et keskendume eeskätt püsiteenuste pakkumisele ehk kliendi IT-süsteemide käimashoidmisele. See on IKT-sektoris omamoodi meditsiiniteenus, mida vajatakse ka kriisiaegadel, kui kliendid on suuremad investeeringud tarkvaraarendusse ja uue IT-taristu soetamisse peatanud. Täname kliente usalduse ja jätkunud koostöö eest, mis võimaldas meil majandustulemusi parandada.“

Kiilbergi kinnitusel oli heade majandustulemuste teiseks põhjuseks 16 aastat tegutsenud IT-ettevõtte HRS OÜ omandamine eelmise aasta kevadel ja mõlema firma tegevuste edukas ühendamine. „HRS-i ülevõtmine suurendas meie töötajate arvu 30% 31-ni, kusjuures võrreldes 2019. aasta algusega on töötajaskond peaaegu kahekordistunud,“ rääkis finantsjuht. „Tööjõukulud kasvasid aastaga 44% 944 000 euroni, mille ühelt poolt tingis tiimi laienemine, kuid oluline oli ka jätkunud palgasurve ja tihe konkurents IT-valdkonna tööjõuturul.“

Alanud aastal plaanib Datafox investeerida elektroonse teenindusplatvormi ja e-poe loomisse. „Keskendume rohkem sisemiste protsesside arendamisele, et olla paremal stardipositsioonil, kui majandus pärast kriisi uuesti käima läheb,“ selgitas Risto Kiilberg.

Datafox pakub IT-taristu tugi- ja haldusteenuseid, andme- ja serverikeskuse lahendusi, tarkvara, infosüsteeme ja kommunikatsioonilahendusi pilveteenusena, võrgu- ja Wifi-lahendusi, nutitöökohti ja -kontoreid, IT-turvalisuse teenuseid ning tarkvaraarendust. Igapäevaselt haldab ettevõte üle Eesti mitme tuhande kliendi tööjaamu, pilveteenuseid, servereid ja andmehoidlaid ning hoiab töös kümnete klientide sidelahendusi, turvalahendusi, klienditeeninduse süsteeme ning pilveteenuseid. Ettevõtte meeskonnal on pikaajaline praktika ärikriitiliste IT-lahenduste ning teenuste pakkumisel Eesti juhtivatele ettevõtetele ja riigiasutustele. Datafoxi tarnijateks on üle poolesaja maailma juhtiva tehnoloogiafirma, strateegiline koostöö on neist enam kui 20 IT-tootjaga.

Head Uudised GoodNews