Avaleht Uudis IuteCredit pälvis Saksamaa aasta parima võlakirjaemitendi tiitli
IuteCredit pälvis Saksamaa aasta parima võlakirjaemitendi tiitli

IuteCredit pälvis Saksamaa aasta parima võlakirjaemitendi tiitli

Eesti ettevõte IuteCredit pälvis Saksamaa aasta parima võlakirjaemitendi tiitli möödunud sügisel toimunud emissiooniga, milles said esmakordselt osaleda ka Eesti jaeinvestorid.

75 miljoni euroseks kujunenud IuteCrediti võlakirjaemissiooni puhul tunnustati võlakirjade emiteerimist samaaegselt kahel Euroopa Liidu börsil, lisaks institutsioonidele enam kui 3000 jaeinvestori kaasamist ning võlakirjadega kauplemise tulemusi järelturul. 100-eurose väljalaskehinnaga võlakirjad maksavad Tallinna börsil täna 107 eurot.

IuteCrediti juhi Tarmo Silla sõnul on Saksamaa Euroopa Liidu suurim korporatiivsete võlakirjade turg koguväärtusega umbes 2 triljonit dollarit. “Iute suutis ühendada selle emissiooniga Euroopa kapitalituru üheks ja kättesaadavaks. Mis oli enne mõeldud ainult institutsioonidele ja kättesaadav Frankfurdis, muutus kättesaadavaks ka Robinile ja Riinale ning seda sai osta ka Balti riikides. Paralleelse emissiooniga Tallinna Nasdaqi börsil said Balti riikide investorid samuti osa emissionist,” rääkis Sild.

“Nii juriidiliselt kui tehniliselt ei olnud see lihtne ülesanne, paljud investorid kogesid seda ka ise, aga me saime hakkama ja tegime ajalugu,” lisas Sild, kelle kinnitusel plaanib Iute kasvada kaasaegseks pangaks, mis põhineb kiiretel ja mugavatel fintech-lahendustel. “Meie võlakirjaemissiooni puhul on minu jaoks jätkuvalt kõige suurem au see, et meie koduturu investorid meid usaldasid ja me saame enda edu jagada Eesti jaeinvestoritega. Aga suur rõõm on ka saada rahvusvaheline tunnustus Iute võlakirjaemissioonile ja olla Saksamaa silmis parim selline SME,” ütles Sild.

Eelmise aasta sügisel toimunud IuteCrediti avalikul võlakirjapakkumisel said võlakirju märkida Eesti, Läti, Leedu ja Saksamaa jae- ja kutselised investorid. Pakkumise esialgne maht oli 50 miljonit eurot. Pakkumine märgiti rohkem kui 35 miljoni euro võrra üle ja mahtu suurendati 25 miljoni euro võrra.

Pakkumises osalesid enam kui 3000 jaeinvestorit ja 30 institutsionaalset investorit. Ühe võlakirja nimiväärtus on 100 eurot ning aastane kupongimäär 11%, mida makstakse välja kaks korda aastas. Esimene intressimakse toimub vähem kui kahe kuu pärast – 6. aprillil.

100% IuteCredit Europe AS-i omanduses oleva IuteCredit Finance’i võlakirjad (kauplemistähis: IUTE110026A) on noteeritud Nasdaq Tallinna börsil ja paralleelselt Frankfurdi börsil.

2008. aastal asutatud IuteCredit teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Ettevõte pakub tagatiseta tarbimislaene tagasimaksetähtajaga 1-48 kuud ning tagatisega autolaene tähtajaga kuni 72 kuud, samuti opereerib nutitelefoniga toimivaid ATM-e ja osutab muid finantsteenuseid.