Avaleht Uudis Juba homme algab EPA 2021 – põllumeeste oma suursündmus Tartus
Juba homme algab EPA 2021 – põllumeeste oma suursündmus Tartus

Juba homme algab EPA 2021 – põllumeeste oma suursündmus Tartus

13. ja 14. oktoobril toimub Eesti Rahva Muuseumis põllumeeste suursündmus Eesti põllumajanduse aastanäitus.

Kahe päeva jooksul tutvustatakse põllu- ja biomajanduse trende, uuendusi ja innovaatilisi tehnoloogiaid, mis aitavad ettevõtetel paremini majandada ja leida lahendusi igapäevastele väljakutsetele. Nagu varasematelgi aastatel, nii ka seekord osaleb aastanäitusel ligi 80 ettevõtet ja organisatsiooni, nende hulgas sektori juhtivad masina- ja söödafirmad, tootmissisendite pakkujad, pangad ja teised ettevõtted. Aastanäituse üks olulisi alustalasid on 40 toimuvat seminari ja viis erinevate valdkondade konverentsi, kus arutletakse põllumajanduse tulevikuteemadel.

„Kolmandat korda toimuv põllumajanduse aastanäitus on andnud nii korraldajatele kui ka põllumajandusettevõtjatele kindlustunde, et seda messi on põllumajandusvaldkonnas vaja, ja suurepärase võimaluse teha kokkuvõte tänavuste põllutööde ja saakide kohta,“ ütles näitust korraldava Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Aastanäituse avavad maaeluminister Urmas Kruuse, eelmise aasta parim põllumees Kaja Piirfeldt, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees Sivar Irval ja juhatuse esimees Roomet Sõrmus. Meeleolu eest hoolitsevad muusikud ansamblist Murukanad.

Sissepääsuks tuleb esitada tõend, mis kinnitab vaktsineeritust, viiruse läbipõdemist või negatiivset testitulemust. Pakutakse kiirtestimise võimalust.