Avaleht Uudis Kaupmeesteliiduga liitusid viis suurt kaubandusettevõtet
Kaupmeesteliiduga liitusid viis suurt kaubandusettevõtet

Kaupmeesteliiduga liitusid viis suurt kaubandusettevõtet

Eesti Kaupmeeste Liiduga liitusid 2021. aasta esimesel poolaastal viis uut ettevõtet, kes tegutsevad väga erinevates kaubandussegmentides: mööblist ja ilust rõivaste, toidu ja kinnisvaraarenduseni.

Liiduga ühinesid mööbli, valgustite ja muude kodutarvete jaemüügiga tegelev Jysk Linnen’n Furniture; Tartu Lõunakeskuse, Pärnu Keskuse, Narva Astri ja Fama Keskuste, Tallinna Keskturu ja Balti Jaama Turu omanik Astri Grupp; professionaalsete juuksehooldusvahendite, kosmeetika ja salongisisustuse maaletooja ja turundaja Tradehouse; Cortefieli, Springfieldi, Women’s Secreti, Pedro del Hierro ja Fifty Factory brändide maaletooja ja kaupluste haldaja Kar Kat Fashion ning Eestisse laienev Euroopa üks suurimaid jaekaubanduskette Lidl Eesti.

Liidu tegevjuhi Nele Peili sõnul on koroonakriis näidanud, kui oluline on erialaliitude roll sektori esindamisel ja kokkulepete sõlmimisel. „Mida laiemat ringi ettevõtteid esindame, seda nähtavamad ja mõjuvamad meie sõnumid ja mõju turul on. Koos suudame kaitsta nii kaupmeeste huve kui ka leppida kokku ühises käitumises, kuidas kaitsta Eesti inimeste tervist või hoida näiteks keskkonda,“ ütles Peil.

Eesti Kaupmeeste Liit koondab 60 ettevõtet, kes annavad tööd enam kui 26 000 inimesele. Liitu kuuluvad jaeketid omavad täna 80% Eesti toidu- ja esmatarbekaupade turuosast.