Avaleht Majandus Kus on Eesti parim töökeskkond?
Kus on Eesti parim töökeskkond?

Kus on Eesti parim töökeskkond?

Tööinspektsioon tunnustab igal aastal ettevõtteid hea töökeskkonna arendamise eest. Auhinda antakse välja kahes kategoorias: alla 50 töötajaga ettevõte ja üle 50 töötajaga ettevõte.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul on hea töökeskkond saamas Eesti parimate ettevõtete organisatsioonikultuuri loomulikuks osaks. „Konkurentsitihedal tööturul on töötajate hoidmisel ja uute värbamisel edukamaks osutunud ettevõtted, kus on loodud ohutu ja töötajate tervist hoidev töökeskkond. See on osa ettevõtte mainest,“ ütles ta. „Hea töökeskkonna tunnustusega soovime tõsta esile ettevõtteid, kes on teinud enam kui seaduses esitatud nõuete täitmiseks vajalik ja kes võiksid olla teistele eeskujuks.”

Hea töökeskkonna auhinnale on oodatud kandideerima ettevõtted, kus töökeskkonna riske hinnatakse süsteemselt ja sellesse kaasatakse ka töötajaid. Ettevõttes kasutatakse isikukaitsevahendeid ja ohutusnõuete järgimine on loomulik osa tööprotsessist.

Tööinspektsioon annab auhinda välja viiendat korda. Eelmisel aastal võitis suurettevõtete kategoorias Saaremaa Piimatööstus ja väikeettevõtete kategoorias Bonava Eesti.

Kandideerimise tähtaeg on 16. september.