Avaleht Koos koroonast üle KÜSITLUSE TULEMUSED I Pea kolmandik eestimaalastest teeb ajutiselt kaugtööd
KÜSITLUSE TULEMUSED I Pea kolmandik eestimaalastest teeb ajutiselt kaugtööd

KÜSITLUSE TULEMUSED I Pea kolmandik eestimaalastest teeb ajutiselt kaugtööd

30% töötajatest on ajutiselt tegemas kaugtööd, näitavad CVKeskus.ee värske küsitluse tulemused, kuhu andis panuse üle 3000 töötaja. Pisut enam kui kümnendikul (13%) töötajatest oli kaugtöö võimalus olemas juba varem ja pea iga viies töötaja (17%) sai selle võimaluse tulenevalt ajutisest eriolukorrast.

Kaugtööd on võimaldatud enim Tallinnas ja Tartus töötavatele inimestele, kus saab töökohast eemal viibides tööd teha vastavalt 32% ja 28% töötajatest. Mujal on kaugtööd võimalik teha umbes viiendikel töötajatest, sest suuresti on teistesse piirkondadesse koondunud sellised tööd, mida ei ole töötajate arvates võimalik kodust teha.

Kõige vähem tehakse hetkel tööd väljaspool töökohta Viljandimaal (17%) ja Lõuna-Eestis (Võru-, Valga- ja Põlvamaal), kus kaugtööd teeb 18% töötajatest. Pea pooled vastajad tõid neis piirkondades välja, et nende töö iseloom lihtsalt ei võimalda sellist töökorraldust rakendada.

„Uuringust joonistub selgelt välja, et kaugtööd on võimalik teha enamasti juhtidel, turundajatel, finantssektori- ja infotehnoloogiasektori töötajatel. Lisaks veel ka müügivaldkonna kontoritöötajatel ja assistentidel,“ kommenteerib uuringut CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

„On pisut üllatav, et ka mainitud valdkondades oli töötajaid, kes vastasid, et nende tööandjad ei luba praeguses olukorras kaugtööd rakendada. Näiteks 8% IT-sektori töötajatest tõi välja, et tööandja ei luba kodust töötada, kuigi töö iseloom võimaldaks seda,“ lisas Henry Auväärt.

Tabel 1 – Kaugtööd tehakse enim Tallinnas ja Tartus

% töötajatest, kes teevad ajutiselt kaugtööd
Tallinn 32%
Tartu 28%
Lääne-Eesti (sh Pärnu) 21%
Ida-Eesti 21%
Kesk-Eesti 19%
Lõuna-Eesti 18%

Tabel 2 – Kaugtööd saavad enim teha finantssektori töötajad ja turundajad

% töötajatest, kes teevad ajutiselt kaugtööd
Finants 62%
Turundus 57%
Infotehnoloogia 53%
Juhid 47%
Müük 37%

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga