1. Avaleht
  2. Äri
  3. KUULA RAADIO 2 SAADET “R2 PULSS” I Laura Kassin: ettevõtte südamest oleneb, kas inimesed tahavad seal töötada
KUULA RAADIO 2 SAADET “R2 PULSS” I Laura Kassin: ettevõtte südamest oleneb, kas inimesed tahavad seal töötada

KUULA RAADIO 2 SAADET “R2 PULSS” I Laura Kassin: ettevõtte südamest oleneb, kas inimesed tahavad seal töötada

Raadio 2 saates “R2 Pulss” tegi saatejuht Taavi Libe intervjuu Personalileidja.ee juhi ja Starfish Academy Siseringi liikme Laura Kassiniga, kes rääkis sellest, kuidas keerulistel aegadel värvata.

Värbamisprotsessis on jõupositsioonil töö otsijad

Laura sõnas, et praegu on värbamisprotsessis pigem jõupositsioonil need, kes otsivad tööd. Tööotsijaid pole palju ning pigem tuleb tööandjatel töötajat hoolega otsida.

Laura sõnab, et sellest, mis on ettevõtte süda, oleneb, kas inimesed tahavad seal töötada või mitte. See tähendab, et inimene otsib tänapäeval keskkonda, kus tal on hea, kus ta saab areneda ja loob väärtust. Kõik ettevõtted seda paraku pakkuda ei suuda. Ka palganumber ei ole enam tänapäeval kõige tähtsam asi.

Kuidas peaks ettevõte käituma värbamisprotsessil, et teistest erineda?

Laura selgitas, et iga värbamine algab ettevõtte enda seest – esimese asjana peaks suunama pilgu tiimi sisse ja juhina enda sisse, mis väärtust ta pakub maailmale ja keda on vaja selle missiooni elluviimiseks. Kui ettevõte ei tea, keda ta otsib, kuidas ta saab teda leida?

Laura soovitab teha juhtidele üks ühele kohtumisi, see võib üllatada, kui head infot ja ettepanekuid sealt tuleb. Leppige kokku kindel regulaarne aeg, näiteks iga nädal ja iga kuu ning rääkida töötajatel rääkida, sest nemad teavad kõige paremini, kuidas saavutada oma töös parimaid tulemusi.

See aitab ka vähenda kaadrivoolavust. Muidugi tasub kaasata töötajad ka probleemide lahendamisesse. Juhtidel on niigi käed tööd täis ja keegi ei saa kõigega üksi hakkama – miks mitte küsida abi oma meeskonnalt.

  • Kuula kogu saadet järele siit!
Head Uudised GoodNews