Avaleht Toode Müüki jõuab hansalinn Pärnule pühendatud hõbedast meenemünt
Müüki jõuab hansalinn Pärnule pühendatud hõbedast meenemünt

Müüki jõuab hansalinn Pärnule pühendatud hõbedast meenemünt

10. aprillil, mil Pärnu linn tähistab 770. aastapäeva Pärnu päevaga, laseb Eesti Pank ringlusse hansalinn Pärnule pühendatud hõbedast meenemündi.

Mündi kujundas Pärnu juurtega graafiline disainer Aidi Mesi, kes sai inspiratsiooni Hansa Liidust. „Teadsin, et Pärnu mündi kujunduses peab kindlasti olema meri või rand, kuid see oli päris keeruline, sest tegu oli hansalinna mündiga. Pärnul ei ole sellist teada-tuntud sümbolit, mis viitaks ühtpidi keskajale ja Hansa Liidule ning samas tähistaks Pärnut. Idee mündi kujundamiseks tuli lõpuks sellest, et Hansa Liit oli eelkõige merekaubanduse ühendus Põhja- ja Läänemerel ning Pärnu oli Saksa ordu ainus arvestatav meresadam Liivimaal,“ rääkis Aidi Mesi.

Ta kasutas kujunduses merekaubanduse tähistamiseks Pärnu geograafilisi koordinaate ja kompassi, mille järgi on meremehed kursse seadnud nii keskajal kui ka tänapäeval.

Koroonapiirangute tõttu ei toimu mündi füüsilist esitlust. Meenemünti müüakse ainult Omniva e-poes. Üks ostja saab korraga soetada kuni 10 münti. Münte broneerida ei saa.