Avaleht Äri Pärnumaa iduettevõtete käive oli 1,6 miljonit eurot
Pärnumaa iduettevõtete käive oli 1,6 miljonit eurot

Pärnumaa iduettevõtete käive oli 1,6 miljonit eurot

Eesti Maksu- ja Tolliameti andmetel oli Pärnus ja Pärnumaal tegutsevate iduettevõtete käive selle aasta 1. poolaastal kokku 1,6 miljonit eurot, mis on 23% enam võrreldes 2021. aasta sama perioodi näitajaga.

Startup Estonia poolt hallatavas andmebaasis on täna registreeritud 1453 iduettevõtet ning Eesti Maksu- ja Tolliameti andmetel tegutseb neist Pärnumaal 11.

Käesoleva aasta I poolaastaga kasvatasid Pärnumaa iduettevõtted käivet võrreldes aasta varasemaga 23% 1,6 miljoni euroni. Mullu I poolaastal oli kohalike iduettevõtete käive kokku 1,3 miljonit eurot. Pärnumaal tegutsevate iduettevõtete käive moodustab 0,2% kogu Eesti idusektori käibest.

Startup Estonia juht Eve Peeterson kommenteeris, et regionaalse arengu toetamine on Startup Estonia programmi üks prioriteete. “Pärnu ja Pärnumaa potentsiaal on täna suures osas veel kasutamata, kuid numbrid näitavad, et regiooni atraktiivsus iduettevõtjate silmis on kasvamas ning loodetavasti juba mõne aasta pärast näeme Pärnumaad saamas Tallinna ja Tartu kõrval Eesti iduettevõtluse oluliseks keskuseks,” sõnas Peeterson.

Pärnumaal tegutsevates iduettevõtetes töötas käesoleva aasta I poolaasta seisuga 51 inimest ning kohalikud iduettevõtted maksid riigile kokku 300 tuhat eurot tööjõumakse.

Pärnumaa iduettevõtetest tegid 1. poolaastal suurima käibe Airobot (0,6 miljonit eurot), Wolf3D ( 0,4 miljonit eurot) ja Overstep by Gamecan ( 0,4 miljonit eurot).

  • Ettevõtete käibe andmete puhul on tegemist käibemaksukohustuslase esitatud käibedeklaratsioonide alusel Maksu- ja Tolliameti poolt kvartaalselt avaldatud andmetega, mistõttu need andmed ei ole siiski võrreldavad maksukohustuslase majandusaasta aruande andmetega, kuid annavad siiski hetkel parima võimaliku jooksva ülevaate sektori hetkeseisust ja kasvu kohta.