Avaleht Toode President osales päikesekatusefirma tehase avamisel
President osales päikesekatusefirma tehase avamisel

President osales päikesekatusefirma tehase avamisel

Toimus päikesekatuseid tootva ettevõtte Roofit Solar uue tehase avamine, mille raames peetud energiadebatist võttis osa ka Eesti president Kersti Kaljulaid.

Külalised said esimestena näha uut tehasehoonet, uurida uusi tooteid ja teada ettevõtte ambitsioonikatest tulevikuplaanidest, mis viivad Eestis leiutatud innovatsiooni eksportturgudele.

Uue tehase avamine on oluline verstapost, tänu millele jõuab Eestis arendatud innovaatiline elektrikatus rohkemate klientideni, et anda panus kliimamuutuste vastu võitlemisel. Avamise raames peetud energiadebati eesmärk oli ergutada diskussiooni energia tootmisest, kliimamuutustest ja selle tagajärgedest nii praegu kui ka tulevikus. Debatil osalesid lisaks endine ettevõtlusminister Rene Tammist ja Roofit Solari asutaja Andri Jagomägi.

Eesti idufirma toodab maailmas ainulaadse tehnoloogiaga metallist katuse- ja fassaadimaterjali. Innovaatiline “kaks ühes lahendus”, mis ühendab traditsioonilise tugeva teraskatuse ja elektrit tootvad monokristalsed päikeseelemendid, on saanud tunnustust ja tähelepanu paljudest maailma riikidest. Elektrit tootev metallkatus on sama võimas kui tavaline päikesepaneel, kuid oluliselt tugevam ja materjali kokkuhoiu tõttu keskkonnasäästlikum. See lahendus tagab arhitektuurselt autentse stiili, katuse vastupidavuse ja kiire paigalduse. Omatarbest ülejääva elektri saab müüa elektrivõrku. Ka naabrid on õnnelikud, sest katusel paiknevaid päikesepaneele nad tähele ei pane.

Uus tehas toodab 60 000 ruutmeetrit elektrit tootvat katusematerjali aastas. Ettevõtte suudab huvilistele elektrit tootva katuse tarnida kolme kuuga, kuna broneeringutearv on suur. 2020. aasta lõpuni kehtib päikesekatuse ostjatele Eestis taastuvenergia toetus järgmiseks 12 aastaks.