1. Avaleht
  2. Äri
  3. Selle nädala lõpuni saab veel kandideerida Ajujahti!
Selle nädala lõpuni saab veel kandideerida Ajujahti!

Selle nädala lõpuni saab veel kandideerida Ajujahti!

Ajujahi ärikiirendisse kandideerimine kestab veel vaid selle nädala lõpuni. Sarnaselt eelmisele aastale on osalema oodatud iduettevõtted ja tiimid, kelle soov on viia oma ettevõte investorvalmiduse ja skaleerimiseni. Osalejaid ootab enam kui 300 000 euro väärtuses toetusi ja investeeringuid.

Startup Estonia juhi Eve Peetersoni sõnul on programmis osalemise vastu suur huvi ning vaid veel selle nädala lõpuni saab kandideerimisavaldusi esitada Ajujahi kodulehel. Sarnaselt eelmisele hooajale saavad Ajujahist kõige rohkem kasu startupid, kellel on juba toode või teenus ning ka esimesed testkliendid. Programmi pääsenud ettevõtted viiakse kokku mentorite, investorite, oluliste kontaktide ja organisatsioonidega, et aidata neid kiire kasvuni.

„Eesti iduettevõtete käibenumbrid ja investeeringute maht püstitas möödunud aastal rekordeid, olenemata sellest, et mujal maailmas sai näha pigem langust. See kindlasti näitab meie iduettevõtete küpsust ja vastupidavust, milleks ka erinevad kiirendiprogrammid, sealhulgas Ajujaht, neid ette valmistab,“ arvas Startup Estonia juht. Ta lisas, et kuigi paljude jaoks seostub Ajujaht eelkõige telesaatega, siis kõige väärtuslikum osa toimub hoopis kaameraväliselt ning kiirendiprogrammi pääsenud tiime võib juba võitjateks pidada.

Ajujahi tänavune auhinnafond on enam kui 300 000 euro suurune.

Elisa erakliendiüksuse juhi ja Ajujahi pikaaegse mentori Mailiis Ploomanni sõnul on Elisa jaoks algavas Ajujahi programmis erilise tähelepanu all teemad, mis keskenduvad küberturvalisusele, rahvuskultuuri säilimisele ning säästlikule roheenergia tarbimisele. Sealjuures on oluline mõista, et kõik need teemad kajastuvad pea iga inimese igapäevases elus, mitte ei ole rakendused ja lahendused iseseisvalt.

„Nii nagu küberturvalisusega tegelevad võrdselt lasteaiakasvatajad, kes õpetavad küberhügieeni algtõdesid koolieelikutele kui ka deep-tech viirusetõrje mudelite loojad, võib nende kolme valdkonna alla määratleda väga erinevaid tiime. Just sel põhjusel ootame algavat hooaega väga suure põnevusega ning oleme valmis omapoolselt igakülgselt ka tiimide edusse panustama,“ selgitas Ploomann.

Ajujahi tänavune auhinnafond on enam kui 300 000 euro suurune ning ka sel aastal panevad programmi toetajad välja temaatilisi eriauhindu.

Ajujahi kiirendiprogramm sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus. Programmi partner on SEB ning suurtoetajad Elisa ja Microsoft Eesti arenduskeskus. Lisaks toetavad programmi Advokaadibüroo TRINITI, Tallinn, Tartu ja Pärnu. Ajujahti viivad ellu CIVITTA, Optimist ja ERR.

Läbi aastate on Ajujahile kandideerinud üle 5500 äriidee ning kiirendist on tuule tiibadesse saanud mitmed kohalikud ja rahvusvahelised edulood. Tuntumate vilistlaste hulka kuuluvad näiteks Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, Timbeter jpt.

Head Uudised GoodNews