1. Avaleht
  2. Toode
  3. SELLEST ETTEVÕTTEST KUULEME VEEL I President tutvus Krakuli kosmosekaameratega
SELLEST ETTEVÕTTEST KUULEME VEEL I President tutvus Krakuli kosmosekaameratega

SELLEST ETTEVÕTTEST KUULEME VEEL I President tutvus Krakuli kosmosekaameratega

President Kersti Kaljulaid külastas ettevõtet Krakul, kus valmisid Kuule saadetavad kaamerad.

„Eesti ei ole enam ammu odava tööjõuga allhankemaa. Majanduse suure kasvu võimalused peituvad mujal: toota seal, kus on seda võimalik teha väiksemate kuludega või siis toota palju nutikamat, paremat, väärtuslikumat. Just viimast on teinud Krakul. Sellest ettevõttest kuuleme kindlasti tulevikus veel, sest oskus teadus, inseneriteadmised, disain ja tootearendus tootmisega kokku panna toob edu igas valdkonnas,” tunnustas Kaljulaid.

“Meie kaamerate osalemine NASA programmis Artemis kindlasti avab uusi uksi ja loob võimalusi tegevuse laiendamiseks. Ettevõtte jaoks on see ülim kvaliteedimärk, kui saad öelda, et oled saatnud enda valmistatud tehnoloogia Kuule. Kosmosetööstuses, aga ka muudes sektorites on sellel mõõtmatult suur väärtus,” rääkis Krakuli tarkvaraosakonna juht Jaan Viru.

Krakuli tegevjuht Jaan Hendrik Murumets tutvustas riigipeale ka Krakuli teisi arendusi asjade interneti ja autonoomsete süsteemide valdkonnast: targad sisetallad, nutikad õllepudeliavajad, rattaparklad, pakirobotid ja isejuhtivad sõidukid.

Head Uudised GoodNews