Avaleht Koos koroonast üle TAASKASUTUS I Parim minifirma valmistab lennukite taaskasutatud detailidest aksessuaare
TAASKASUTUS I Parim minifirma valmistab lennukite taaskasutatud detailidest aksessuaare

TAASKASUTUS I Parim minifirma valmistab lennukite taaskasutatud detailidest aksessuaare

Reede õhtul kuulutati veebigaala vahendusel välja Eesti Parim Minifirma 2020 ehk 7.-9. klassi noorte õpilasfirma. Tallinna Reaalkooli õpilaste ettevõtte AirCraft toodab lennuki taaskasutatud keredetailidest ja turvavarustusest erinevaid aksessuaare. 

Kolm Tallinna Reaalkooli poissi Henri, Jakob ja Mikk olid juba varem lennundushuvilised ning ühendasid selle huvi ettevõtlusega. Neil õnnestus luua kokkulepe rahvusvahelise suurfirmaga, et saada endale lennukis olevat turvavarustust ja muid detaile, mida vahetatakse lennukites välja iga paari aasta tagant. Saadud taaskasutatud materjalidest valmivad nüüd näiteks turvavöö klambritest võtmenagid ja kehtivusaja ületanud päästevestidest kandekotid.

„Minifirma AirCraft võitis žürii südamed eelkõige  oma tugeva meeskonna ja entusiasmiga. Muidugi tooted on neil ka leidlikud ja suurepärased, aga võiduks peavad noored tõestama, et teavad ja oskavad olla tõelised ettevõtjad,“ lausus õpilasfirmade programmi vedava Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor. „Muljetavaldav on seegi, et sellel põhikooli tiimil on juba koostöö rahvusvahelise suurfirmaga ning nende potentsiaal ettevõtlusmaastikul läbi lüüa on suur.“

“Oleme rõõmsad ja hästi tänulikud! Ilma oma juhendaja Egle Pihlapi, mentor Riin Saare  ning Magnetic MRO-st Anti Oleku abita meil seda auhinda poleks,” ütles AirCraft meeskond. “Kuna tundus, et meie idee ja tooted läksid inimestele korda, siis jätkame firma tegevust ning loodame käivet kasvatada just ettevõtete suurtellimuste arvelt.” 

Minifirmade võistluse teisele kohale tuli Minifirma ReRollUp Tallinna 21. Koolist, mis valmistab kasutatud roll-upi’dest ehk reklaamplakatitest arvuti- ja kandekotte. Kolmanda kohe pälvis samuti Tallinna Reaalkooli noorte ettevõte Kookos, mille tooteks on mesilasvahast huulepalsam.

Eesti Parim Minifirma 2020 eriauhinnad: 

Keskkonnasõbralikkuse eripreemia Võluhelin Tabasalu Ühisgümnaasium Muusikaline meelelahutus
Müügi eripreemia La`truffe Paide Hammerbecki Põhikool Trühvlid
Meeskonnatöö eripreemia Socken Tallinna 21. Kool Patika tehnikas disainsokid
Nutika probleemilahenduse eripreemia Hepu Põlva Kool Helkur puuviljakottiga

Minifirma on lihtsustatud variant õpilasfirma programmist, mis on mõeldud ettevõtliku mõttelaadi arendamiseks ja ettevõtlusalaste põhiteadmiste andmiseks 7.-9.klassis. Programmi eesmärgiks on aidata õpilastel tutvuda väikeettevõtte loomise, juhtimise ja lõpetamisega. Juhendajatena abistavad õpilasi õpetajad, konsultandid ja erinevad koostööpartnerid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga